Minulý týden internetem proletěla pozvánka na konferenci společnosti ZTE, potažmo jejich dceřinky Nubia. Ta se měla konat 15.10. a hodně se spekulovalo o tom, že zde bude prezentována novinka s označením Nubia X8. Důvodem k této šuškandě byly reálné fotky telefonu, které se objevily, jak jinak, na čínských stránkách Weibo.

Zda konference proběhla a s jakým výsledkem netušíme. Nicméně dnes můžeme rozklíčovat ony tajemné fotky z minulého týdne, a to díky dvěma teaserům, které se visí na čínském MyDrivers. Zdá se, že Nubia X8 se opravdu zatím nekoná a zmiňované fotky patřily upgradovaným modelům Nubia Z9 Max a Nubia Z9 Mini, které tímto získávají přídomek Elite.

Jakých inovací se tedy u těchto modelů můžeme dočkat? Asi hlavní změnou bude u Max Elite čtečka otisků prstů, integrovaná do bočního tlačítka „power“, která bude také sloužit pro rychlý přístup k aplikacím. Změnou také bude rozložení klasické kolébky pro ovládání hlasitosti do dvou tlačítek a USB typu C.

Nubia Z9 Mini Elite bude mít navýšenu operační paměť z 2 GB na 3 GB RAM. Inovací zde bude i skener oční duhovky. Oba modely pak budou podporovat LTE sítě s tím rozdílem, že Mini Elite bude podporovat LTE cat4 a Max Elite LTE cat9. U obou modelů také přibude několik nových softwarových funkcí.

Předpokládá se, že jak Nubia Z9 Max Elite, tak i Nubia Z9 Mini Elite by se brzo mohly objevit na čínském trhu, ovšem zda se podívají i za hranice velké Číny těžko v této chvíli odhadovat.