Po prvním článku ohledně nového telefonu od Jiayu přichází další zvěst, která má oživit zasuté vzpomínky zákazníků na kdysi tyto populární, ale lehce kontroverzní telefony. Jiayu by chtělo být prvním čínským výrobcem, který přinese na svém telefonu Android M.

V diskuzi pod původním článkem na .com stránce se spousta čtenářů vyjadřovala, že hlavně nechtějí, aby byl použit osmi jádrový procesor MT6753. Což je shodou okolností přesně ten typ procesoru, kterým společnost chtěla osadit svůj nadcházející model.

Jak se naši kolegové dozvěděli, v Jiayu zvažovali větší počet procesorů. Mezi nimi byly i Helio X10, MT6753 a MT6595 z předchozí generace. Helio X10 byl zavrhnut z důvodu plánované ceny mezi 150 a 160 dolary, MT6595 byl ve hře poněkud déle, protože je to stále silný chipset, avšak důvod, že se jedná o 32-bitový SoC jej v očích čínských inženýrů diskvalifikoval (prostě nechtěli udělat chybu jako soudruzi v NDR).

Takže nakonec zůstal MT6753, díky kterému budou mít v Jiayu telefon s nízkou cenu, a co víc, jejich technický tým tvrdí, že takto budou moci uvolnit zdrojový kód pro tento čip a můžou být jedním z prvních, kteří přinesou Android M na svém zařízení.

Tak co si o tom myslíte? Dokáže Jiayu nabrat ztracenou důvěru těmito prohlášeními nebo jedou po stejné lajně „naslibujeme hory doly a uvidíme“. Dejte vědět v komentářích.

[Zdroj]