Vernee je opravdový čínský nováček, založen teprve v únoru/februári 2016, ale jeho ambice rozhodně nejsou malé. Značka má velmi dravou podstatu a chce vyrábět kvalitní produkty za nízké ceny. Něco takového jsme již několikrát zažili a některým to vyšlo, některým ne.

Jeden telefon z produktové řady Vernee se nám ale dostal do redakce, takže teoretické ambice si prohlédneme naživo. Díky společnosti Vernee, za možnost vyzkoušet si Vernee Mars!
Vernee Mars je dalším z velkého zástupu dotykových telefonů, který originalitou nehýří, ale dokáže nabídnout kvality, které jsou příjemným bonusem.

První, co mě mile překvapilo je kvalita celokovového těla, která je na hony vzdálená relativně nízké ceně. Displej je také povedený, jedná se o 5,5″ FullHD 1920 x 1080 IPS panel, i když dnes je opravdu málokterý telefon vybaven špatným nebo nedostačujícím panelem. Pod kapotou mu tepe postarší srdce v podobě MTK Helio P10 s velkou porcí 4 RAM a 32 GB ROM. To jsou velmi příjemné hodnoty, které nejeden uživatel v praxi ocení.
Takže sice tu nemáme před sebou výkvět poslední techniky, ale příjemný a na svou cenu dostačující hardware.
Pro potencionální evropské zákazníky mám ale skvělou zprávu, Vernee Mars podporuje LTE 800 MHz! Tudíž byste neměli mít problém chytit rychlý internet i u babičky na chalupě.

screenshot_20161020-170136

Také nasazení nového standardu v podobě USB-C je příjemné. Snad se konečně rozšíří natolik, že staré a „jednostranné“ Micro-USB zůstane v propadlišti dějin. K tomu se váže i nabíječka obřích rozměrů s podporou rychlého nabíjení, jmenovitě za 30 minut 50% kapacity z 3000 mAh akumulátoru.

20161024_173852

Jediné, co zatím vypadá ne-až-tak-slavně, je krycí sklo displeje, které se až nebezpečně prohýbá při silnějším zmáčknutí a fotoaparát, který je sice opravdu rychlý, ale jeho výstup je docela průměrný.

Celkově se ale Vernee Mars tváří, že nebude špatnou volbou i mezi stávající konkurencí, která někdy možná nabídne o trochu víc, ale proč nedat prostor nováčkovi, který se očividně snaží?

Na více informací se můžete těšit v recenzi Vernee mars, kterou najdete v dohledné době jako vždy na www.gizchina.cz!