Alcatel OneTouch Hero 2+ byl veřejnosti představen v březnu letošního roku a mělo jít o výkonný přístroj s odladěným systémem od Cyanogen, tak, jak tomu bylo v případě spolupráce společnosti OnePlus s tímto výrobcem firmwaru. Dle posledních infromací to ale vypadá, že se tohoto telefonu se systémem od Cyanogen nedočkáme. 

Před několika dny bylo publikováno vyjádření obou společností, že se telefon díky nemožnosti upgrade na Android 5.1 nedostane na trh. Na vině tomu může být právě použitý procesor od společnosti MediaTek, jak by ostatně naznačovalo oficiální vyjádření výrobců :

“Alcatel OneTouch a Cyanogen Inc. se rozhodli o neuvedení Hero 2+ na trh. Mělo se jednat o velmi výkonné a odladěné zařízení za slušnou cenu. Laťka však byla nastavena příliš vysoko a bohužel v této chvíli nejsme schopni do telefonu nahrát čistý upgrade na Android ve verzi 5.1. Naše týmy se ale nevzdávají a v budoucnosti máme v plánu představit smartphone Alcatel OneTouch se systémem Cyanogen OS.”

Zařízení mělo být osazeno 6” palcovým 1080p displejem se zabudovaným stylusem, 2.0Ghz MT6592T procesorem, 2GB RAM/16GB ROM a 13MPx fotoaparátem.

Problémy s upgrade na Android 5.1 se daly očekávat, jelikož použitý procesor je z roku 2013 a Mediatek u něj oficiálně aktualizaci na Lollipop ani nepodporuje. Situace u nových procesorů Mediatek je již slibnější a pravděpodobně plánované nové zařízení tak bude mít jeden z nejnovějších čipsetů, aby se podobné problémy neopakovaly.

[Zdroj]