Podle posledních zpráv se Alcatel chystá 24. února přinést na trh hned trojici nových telefonních modelů a ve všech případech by se mělo jednat o kousky s poměrem stran displeje 18:9. Dva ze tří – Alcatel 5 a Alcatel 3V se už v minulosti objevili na stránkách francouzského Alcatelu, ale dnešní tweet americké pobočky potvrdil i vydání dalšího základního modelu Alcatel 1X.

Tento tweet sice neposkytl žádné nové informace o specifikacích telefonů, ale potvrdil jejich existenci a datum vydání, které bude pouhý den před velkou předváděčkou Samsungu a jejich nových vlajkových modelů. Samozřejmě cíle nových Alcatelů jsou výrazně skromnější a půjde o velmi cenově dostupné telefony s poměrně základním vybavením.

Alcatel 5 bude tím nejvýkonnějším z trojice a také modelem s nejmenšími rámečky kolem displeje. Měl by nabídnout 5,7-palcový displej s HD+ rozlišením, octa-core procesor MT6750T, 3 GB RAM, celokovové zpracování, 3000 mAh baterii a Android Oreo pěkně hned od začátku.

Alcatel 3V pak bude mít větší 6-palcový displej s FullHD+ rozlišením, ale pouze s neznámým čtyř-jádrovým procesorem a 2 GB RAM. Na druhou stranu nabídne duální zadní fotoaparát se 12 Mpix + 2 Mpix senzory, ale design telefonu vypadá velmi průměrně se širokými rámečky. Baterie by měla být stejná, tedy 3000 mAh a Oreo bude také k dispozici hned po vydání.

o Alcatelu 1X momentálně není známo vůbec nic, ale jen při zběžném pohledu na design telefonu je jasné, že půjde o kousek pro nenáročné s velmi levným hardwarem. Ale třeba nás Alcatel 24. února ještě překvapí.