Je poměrně zajímavé sledovat konkurenční šarvátky čínských výrobců. Jedni vyprodukují telefon, který má výtečné specifikace, pohledný design a příznivou cenu, druzí nelení a hned nechají uniknout nějaké to info, které v jejich prospěch mluví o ještě lepších specifikacích, designu a ceně. Chudák zákazník si pak drží hlavu v dlaních a dumá nad tím, co je pravda a co už je jen fáma.

Není to dlouho, co čínští analytici přišli s hypotézou, že nové zařízení společnosti Xiaomi, Mi5, může prolomit hranici 1999 jüanů (325 dolarů) a být levnější, a to i přesto, že jeho parametry budou opravdu skvělé. Je to prý reakce na poslední telefon Meizu MX4. A jak známo, Xiaomi a Meizu jsou opravdu velcí rivalové.

Uběhlo jen pár dní a zas tu máme jeden zajímavý únik informací, tentokrát ze společnosti Meizu. Na čínských stránkách Weibo se objevil renderovaný obrázek telefonu s označením MX5 a nechybí ani doplňující informace. Podle nich bude mít údajný MX5 displej s 2K rozlišením, tlačítko „domů“ se snímačem otisků prstů, ale především hlavní fotoaparát s rozlišením 41 MPix s podobným senzorem, jaký je používán u některých modelů Nokia. Podle renderu lze usuzovat, že by zde snad mohla být i sekundární obrazovka na zadní části zařízení.

V této chvíli je velmi pravděpodobné, že pokud nějaké podobné zařízení Meizu opravdu připravuje, bude realita značně odlišná od tohoto úniku. Ale kdo ví. Ať tak či tak, bude určitě stát za to sledovat, jak se věci vyvíjí. Zdá se, že rok 2015 bude v Číně nejen rokem Ovce, ale také rokem konkurenčního soupeření.

[Zdroj] [Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.