Někdy v srpnu se společnost Meizu nechala slyšet, že chystá nový úžasný operační systém. Ano, proč ne, ovšem jak všichni víme, nové zařízení Meizu, MX4, běží na Flyme OS, založeném na Androidu.

Vzhledem k tomu, že se hodně hovořilo o spolupráci Meizu s týmem vývojářů Ubuntu, tak se dá předpokládat, že onen nový báječný systém by mohl být právě Ubuntu Touch a mohl by být součástí dalšího zařízení, které Meizu chystá, a tím je MX4 Pro. A podle několika snímků, které kolují internetem se zdá, že tato vize by nemusela být až tak nereálná.

Mějme však na paměti, že o MX4 Pro se toho hodně napovídalo a spekulace byly tak drtivé, že je nakonec dementoval sám viceprezident Meizu Li Nan. Takže i tuto informaci o Ubuntu na MX4 Pro je nutno brát s určitým nadhledem.

Pojďme si tedy shrnout, ať už to je či není pravda, co by mohl MX4 Pro nabídnout. Mluví se o 5,4 palcovém displeji s rozlišením 2560 x 1536 pixelů, procesoru Exynos 5430, zadním 20 MPix fotoaparátu se snímačem Sony a o čtečce otisků prstů.

[Phonearena.com]