Poté, co společnost Xiaomi několik dní lákala na řadu Poco X6, oficiálně potvrdila, že tato řada smartphonů bude mít celosvětovou premiéru 11. ledna. Společnost nyní potvrdila, že Poco X6 Pro uvede na trh se systémem HyperOS. Jedná se o nejnovější vlastní operační systém založený na Androidu od Xiaomi.

Pro ty, kterým to uniklo, Xiaomi představilo HyperOS v Číně společně s uvedením řady Xiaomi 14. Poco X6 Pro však není prvním telefonem s HyperOS, který vystoupí mimo Čínu. Jak možná víte, Xiaomi včera v Indii uvedlo řadu Note 13 s tímto operačním systémem. Rozhodně však půjde o první smartphone s HyperOS, který bude dostupný na globálním trhu.

Poco X6 Pro

OBJEVILY SE DALŠÍ PODROBNOSTI O ŘADĚ POCO X6

Pokud vám uniklo naše předchozí zpravodajství, nová řada X6 bude mít dva telefony. Společnost Xiaomi potvrdila některé klíčové specifikace modelu X6 Pro. Pod kapotou najdeme SoC Dimensity 8300 Ultra. Tento čipset je nabídkou vyšší střední třídy od MediaTeku. Ta nabízí výkon na úrovni vlajkových lodí.

Přesněji řečeno, v benchmarkovém nástroji AnTuTu dosáhl 1 464 228 bodů, což je velmi slušné skóre. Díky tomuto potvrzení je zcela jasné, že Poco X6 Pro bude přeznačený Redmi K70E. Společnost Xiaomi vydala model K70E v Číně v listopadu loňského roku.

Kromě výkonného chipsetu Dimensity 8200 Ultra má model K70E také velmi schopnou sestavou fotoaparátů. Abychom byli konkrétní, má 64 MP primární fotoaparát s 8 MP ultraširokým a 2 MP makro senzorem. Podobnou konfiguraci můžete očekávat i u modelu X6 Pro.

Společnost Xiaomi také nabídla několik klíčových informací o základním modelu Poco X6. Dostal do vínku Snapdragon 7s Gen 2, což potvrzuje, že půjde o přeznačený Redmi Note 13 Pro. Na rozdíl od varianty Pro však bude mít základní X6 namísto systému HyperOS nadstavbu MIUI 14.