Sotva nám šéf společnosti Xiaomi potvrdil termín oficiálního představení skládacího telefonu Xiaomi Mix Fold 3, máme tu také potvrzení představovačky dalších produktů. Asi nepřekvapí, že je Xiaomi uvede ve stejný den jako skládací telefon. Ostatně přesně to naznačovali před několika dny i tipaři. Z dalších produktů se dočkáme například tabletu Xiaomi Pad 6 Max.

Některé ze specifikací tabletu Xiaomi Pad 6 Max potvrzeny

Termín vydání tabletu Xiaomi Pad 6 Max je potvrzený na 14. srpna/augusta a na čínském Weibo také najdeme první upoutávky, které odhalily jak design, tak i některé z parametrů chystaného zařízení. Především se z teaserů dozvíme, že označení Max má nový tablet plným právem. Má totiž velký 14 palcový displej, kolem kterého jsou celkem úzké rámečky.

Stane se tak silným konkurentem nedávno vydanému tabletu Samsung Galaxy Tab S9 Ultra. Ten má ještě o něco málo větší obrazovku, konkrétně 14,6 palce. Je ale pravděpodobné, že tablet Xiaomi Pad 6 Max bude výrazně levnější než tablet společnosti Samsung. Ovšem kromě velikosti displeje je chystaný tablet velmi designově podobný nedávno představenému modelu Xiaomi Pad 6 Pro. Je také možné, že i některé specifikace bude mít stejné nebo podobné.

Tipaři očekávají, že tablet Pad 6 Max dostane stejný procesor jako model Pad 6 Pro. Tím čipsetem je stále ještě prémiový Snapdragon 8+ Gen1. K němu výrobce přidá až 12 GB operační paměti a zřejmě až 512 GB interního úložiště. Ve foto výbavě čekáme hlavní fotoaparát s 50 MPix a 2 MPix snímači. Selfie kamera má údajně 20 MPix. Obrazovka je typu LCD s rozlišením 2,8K a obnovovací frekvencí 144 Hz a čekáme i podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Potvrzení těchto specifikací se dočkáme už za pár dnů.