Vlajkové telefony společnosti Samsung z řady Galaxy S jsou na trhu poměrně oblíbené. Ovšem mnoho fanoušků vsadí radši na jejich nejlevnějšího bratra z “fanouškovské” edice s označením FE. Tyto modely sice na trhu nevidíme ani příliš dlouho a ani příliš často. A pokud už ano, tak výrobce zpravidla otálí s jejich vydáním. Zářným případem je model Galaxy S21 FE, jehož uvedení výrobce asi třikrát odložil a pak se proslýchalo, že jej dokonce zrušil. Nakonec se ale telefon přece jen dostal na trh. A jak to bude letos? První zvěsti tipařů naznačily, že model Samsung Galaxy S23 FE se skutečně připravuje. Zatím ale nikdo netuší kdy a zda dojde na jeho uvedení.

Fotoaparát modelu Samsung Galaxy S23 FE

Vzhledem k tomu, že se na síti, konkrétně na holandských stránkách GalaxyClub, objevily další informace o telefonu Samsung Galaxy S23 FE začínáme věřit, že na jeho představení skutečně dojde. Navíc tipaři tvrdí, že už má telefon v podstatě potvrzené složení hlavního fotoaparátu. Kamera je ve srovnání s modelem Galaxy S21 FE slušně vylepšená. Tipaři tvrdí, že primární snímač má rozlišení 50 MPix a jde o stejný senzor, který najdeme u telefonů Galaxy S22 i Galaxy S23.

Je to určitě zajímavé vylepšení, ale stále není jasno v tom, kolik snímačů má hlavní fotoaparát telefonu Samsung Galaxy S23 FE. Pokud budeme vycházet z toho, že jeho předchůdce, Galaxy S21 FE má senzory tři, mohlo by to klapnout i v tomto případě. A nevíme také, jestli nějaké změny nastanou u přední kamery. Takže uvidíme, protože podle tipařů má před sebou chystaný telefon FE ještě dlouhou cestu k představení.

Samsung se totiž plně soustředí na své skládací stroje Galaxy Z Fold 5 a Galaxy Z Flip 5. Jejich uvedení by podle tipařů totiž mělo proběhnout dřív, než obvykle. Dočkáme se jich prý už v posledním týdnu v červenci/júli. Proto je pravděpodobné, že telefon Galaxy S23 FE přijde na řadu až později, a to teoreticky až ve čtvrtém kvartálu letošního roku. Tipaři ovšem nevylučují ani uvedení až na začátku příštího roku.