Začíná to vypadat, že se společnost Huawei probouzí z letargie. Alespoň co se týče její produkce pro čínský trh. Její podnikání už několik let omezují americké sankce a jednu dobu to dokonce vypadalo, že se blíží definitivní konec. Ovšem letos zas Huawei o sobě dává vědět a informace o vydávání nových produktů pronikají i za hranice Číny. Včera jsme se dokonce dozvěděli, že čínský výrobce spolupracuje na vývoji a výrobě nového OLED displeje pro skládací telefony. A aby toho nebylo málo, je tu další čerstvá zvěst, že zhruba na polovinu tohoto měsíce chystají velkou čínskou představovačku.

Huawei představí nové tablety a notebooky

Na Weibo už tipaři pomalu avizují, že Huawei připravuje velkou akci na 17. května/mája. A všechny fanoušky samozřejmě zajímá, co se pro ně chystá. Podle zatím neoficiálních informací Huawei oprášil své řady tabletů a notebooků a vylepšil je. Na svět se tedy prý chystají MatePad Air, MateBook 2023, MateBook E 2023, Matebook X Pro 2023 a údajně i hodinky Watch 4.

Podle tipařů budou asi největším tahákem představovačky právě hodinky Huawei Watch 4, které dostanou nové funkce. Výrobce údajně představí hned tři modely chronometru a alespoň jeden z nich má vestavěný model LTE, NFC, GPS a Wi-Fi 4 (802.11n). Údajně nechybí ani bezdrátové nabíjení s výkonem 5 W.

Matebook X Pro 2023 je novou verzí vlajkového laptopu. Je lehký, kompaktní a má celou řadu pokročilých funkcí, jako je procesor Intel Alder Lake-P, 14,2 palcový dotykový displej a dva porty Thunderbolt 4. Aktualizovaný Huawei MateBook E je tablet 2v1 se systémem Windows. Letošní verze má 12,4 palcový OLED displej a nechybí ani podpora pro klávesnici. Nu a MatePad Air je nový lehký tablet, který prý půjde na trh ve verzi s Wi-Fi i LTE a s velkou 8200 mAh baterií. Do představovačky ale zbývá ještě dost času, aby Huawei potvrdil, které z produktů uvede a jaké parametry jim nadělil.