Zvěsti o chystaných telefonech společnosti Motorola, Moto Edge 40 a Edge 40 Pro se na síti začínají objevovat čím dál častěji. To zřejmě znamená, že se jejich globální představení blíží. Včera jsme si shrnuli kompletní specifikace obou modelů s důrazem na standardní verzi, o které jsme toho moc nevěděli. Dnes se na ni podíváme znovu, protože na stránkách TheTechoutlook najdeme první exkluzivní renderované snímky a také informaci o odhadovaných cenách. Potvrdí se tedy slova tipařů, kteří tvrdí, že model Edge 40 je cenově dostupným prémiovým telefonem?

Jak vypadá a kolik stojí Motorola Edge 40

Nejdříve se podíváme na vzhled telefonu Motorola Edge 40. Čelní panel je po bocích mírně zakřivený, horní i spodní rámeček je poměrně úzký. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru. Také zadní panel má zakřivené boční hrany a v jeho levém horním rohu leží čtvercový modul hlavního fotoaparátu. Má oblé rohy a celkem dost vystupuje nad úroveň zad. V modulu jsou dvě velká okruží se dvěma snímači a duální LED blesk. Ve středu zadního panelu je pak notoricky známé logo výrobce.

Ze snímků dále vyčteme, že telefon Motorola Edge 40 má zadní panel pokrytý imitací kůže a primární snímač hlavního fotoaparátu má rozlišení 50 MPix a podporu optické stabilizace obrazu. Snímky zobrazují barevnou variantu Eclipse Black a Nebula Green, ale na trh prý půjdou ještě i barevné varianty Lunar Blue a Viva Magenta. V rámci cen telefonu tipaři zmiňují ty evropské, které u verze s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště začínají na 599 euro, což je zhruba 14154 Kč. To je poměrně víc ve srovnání s modelem Edge 30, který začínal na ceně 450 euro. Cena ovšem není potvrzená, takže nakonec může vypadat jinak.

A co za své peníze dostaneme? V první řadě je to pOLED displej s úhlopříčkou 6,55 palce, rozlišením FullHD+, obnovovací frekvencí 144 Hz a jasem 1200 nitů. Podle odhadů na postu procesoru najdeme čipset Dimensity 8020 s 8 GB RAM a 128/256 GB interní paměti. Dále je to baterie s kapacitou 4400 mAh a podporou rychlého kabelového nabíjení s výkonem 68 W a 15 W bezdrátového nabíjení. Hlavní fotoaparát je duální s primárním 50 MPix snímačem s podporou OIS a 13 MPix širokoúhlým objektivem se záběrem 120°. Přední kamera má 32 MPix senzor. Nechybí údajně ani odolnost podle certifikace IP68. Operačním systémem je zřejmě Android 13.