Společnost AQ představila multimediální reprosoustavy AQ M26 pro menší poslechové prostory, pracovny a začínající fanoušky věrného poslechu. Své označení zdědily po extrémně úspěšné limitované edici AQ M26 BT. Pozn. kvalitu AQ M26 BT mohu potvrdit osobně, jelikož mi hraje u PC. Ta se objevila jen na několik týdnů v nabídce českého výrobce závěrem roku 2020.

Novinka se od předchůdce odlišuje nejen elegantním čelem z matně lakované MDF, které není narušeno panelem kryjícím elektroniku, ale také inovovaným digitálním zesilovačem, novou výškovou sekcí a dramaticky rozšířenou konektivitou. Posluchači se tak mohou těšit na univerzální hudební systém s vylepšenou prezentací prostoru a důraznějším basem. Bohatá nabídka vstupů umožní bezproblémové připojení k jakémukoli zdroji signálu bez nutnosti řešit externí převodníky či zesilovač.

Aktivní reprosoustavy AQ M26 tak představují ideální sestavu pro kvalitní poslech hudby. Ale i audio-vizuálních děl, se kterou se může stát hi-fi nadšencem skutečně každý.

AQ M26

Stačí připojit telefon a ponořit se do poslechu

Díky bezdrátovému připojení Bluetooth 5.0 s podporou kodeků SBC, AAC a aptX Low Latency, stačí AQ M26 jako zdroj hudby běžný mobilní telefon. Možnosti jsou ale výrazně bohatší. Maximální kvalitu reprodukce zajistí USB vstup, který se skvěle páruje s počítačem i mobilním telefonem. Optický SPDIF port ocení především milovníci filmu a televizní tvorby, kterým umožní snadné propojení s televizorem. Analogové konektory RCA pak zajistí snadné spojení s gramofonem pro ty, kteří ocení fyzickou povahu hodnotných vinylových nahrávek.

Souhra konstrukce a designu pro ještě lepší projev

Klasické párové řešení s dvoupásmovým uspořádáním měničů a bassreflexem je pro řadu multimediálních reprosoustav českého výrobce typické. Posluchačům zpřístupňuje nejen nebývale přesný projev, ale také solidní stereofonní prostor. Právě v této oblasti hraje roli nový 1“ výškový měnič s výrazným pólovým nástavcem, který optimalizuje směrovost reprosoustav. Reproduktor je navíc usazen ve středu zvukovodu soustruženého přímo v sendvičovém čele reprosoustav, díky čemuž je výsledná směrová charakteristika ještě lepší. Při správném ustavení tak posluchač snadno pozná rozmístění jednotlivých nástrojů v hudební scéně a bude mít možnost vychutnat si plnohodnotné stereo i u filmů.

Sendvičové čelo reprosoustavy soustružené z MDF má přínos i v oblasti basů a středních frekvencí, které má na starost 5“ reproduktor s polypropylenovou membránou. Konstrukce čelního panelu i využitá MDF s matným lakováním totiž propůjčuje reprosoustavám ve srovnání s dostupnějšími řadami vyšší tuhost vedoucí k přesnějšímu projevu s výraznějším basem.

AQ M26

Sladění jednotlivých pásem zajišťuje výhybka ručně pájená technologií součástka na součástku. Kvalitu zvuku tak negativně neovlivní kompromisní plošné spoje ani přechodový odpor vnitřních konektorů.

AQ M26 – Cena a dostupnost

Reprosoustavy AQ M26 jsou v prodeji na stránkách výrobce www.aq.cz, v elektronickém obchodě www.hifi-audio.cz a u vybraných partnerů za cenu 9 999 Kč.