Na začátku příštího měsíce udělá společnost Motorola radost všem svým globálním fanouškům. Plánuje totiž globální představovačku, na které uvede tři telefony. V první řadě půjde o model Moto Edge 30 Ultra, který se už nějaký pátek prodává v Číně pod názvem Moto X30 Pro. Dále se dočkáme i modelu Edge 30 Fusion, který zase známe z čínského trhu pod názvem Moto S30 Pro a nedávno prošel testy Geekbench. A posledním telefonem je Moto Edge 30 Neo, který je údajně úplnou novinkou.

O prvním z telefonů chystaných pro globální trhy víme vše a zdá se, že mezi čínskou a globální verzí žádné větší rozdíly nebudou. Také model Moto Edge 30 Fusion bude stejný jako v Číně. Ovšem poslední telefon, Moto Edge 30 Neo, je zatím tak trochu záhadou. Tipaři sice tvrdí, že jde v podstatě o zatím neuvedený model Moto Edge 30 Lite a došlo jen ke změně obchodního názvu, ale výrobce v tomto směru nic nepotvrdil. Každopádně o modelu Edge 30 Lite se proslýchá, že jej pohání procesor Snapdragon 695 spárovaný s až 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště.

Jak vypadá model Moto Edge 30 Neo

Vraťme se ale k modelu Moto Edge 30 Neo. Trochu světla do temnoty nám přináší známý tipař a designer Evan Blass, který ve spolupráci s portálem 91Mobiles představil renderované snímky tohoto stroje. Opět se tu objevuje zmínka o modelu Edge 30 Lite a jeho interním označení “Miami”. Ten má totiž i model Edge 30 Neo. A kromě renderů, které naznačují v jakých barevných variantách půjde telefon na trh, je tu i pár specifikací.

Tipař tvrdí, že telefon se bude prodávat v barvách Black Onyx, Very Peri, Aqua Foam a Ice Palace. Kolem displej jsou souměrné úzké rámečky a ve středu jeho horní části je “díra” pro přední kameru. V levém horním rohu zadního panelu je obdélníkový modul hlavního fotoaparátu se dvěma snímači a LED bleskem. Na spodní hraně pak najdeme port USB-C, mikrofon, mřížku reproduktoru a slot pro SIM karty. V rámci specifikací se opět hovoří o procesoru Snapdragon 695 s 8 GB RAM a 256 GB interní paměti. Dále také o 6,28 palcovém pOLED displeji s FullHD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz. Baterie má údajně kapacitu 4020 mAh a podporu 30 W nabíjení. Hlavní fotoaparát tvoří 64 MPix a 13 MPix senzory.