Všichni už netrpělivě vyhlížíme uvedení letošních vlajkových lodí společnosti Samsung, ale pojďme se na chvíli podívat i na jiné telefony společnosti. Třeba na model Samsung Galaxy A53. Důvody jsou tu hned dva. Za prvé o tomto telefonu se mluví už několik měsíců jako o nástupci úspěšného Galaxy A52 s relativně nízkou cenou. Nu a druhým důvodem je certifikace Tenaa, které odhalila jeho téměř kompletní specifikace.

Telefony Samsung z produktové řady A mají slušně nastavený poměr cena/výkon. A je jen dobře, že i takové modely má výrobce ve svém portfoliu. Dost možná i to je důvod, proč už loni, tedy daleko před vydáním modelu Samsung Galaxy A53, vytvořili designéři jeho renderované snímky. A k nim dnes přidáme i parametry z Tenaa výpisu. Ve výčtu začneme procesorem, který Tenaa konkrétně nespecifikuje, ale uvádí, že jde o osmi jádrový čipset s maximálním taktem 2,4 GHz. Z testů Geekbench ale víme, že jde o Exynos 1200 a doplní jej 6/8 GB operační paměti 128/256 GB interního úložiště.

Displej má úhlopříčku 6,46 palce a rozlišení FullHD+. Tenaa sice nezmiňuje typ obrazovky, ale je pravděpodobné, že jde o AMOLED displej. Důvodem k této domněnce je snímač otisků prstů integrovaný do displeje. Ve středu horní části obrazovky je „díra“ pro přední 32 MPix kameru. Hlavní fotoaparát leží v obdélníkovém modulu a má čtyři snímače. Jmenovitě jde o 64 MPix, 12 MPix a dva 5 MPix senzory. Najdeme mezi nimi širokoúhlý objektiv, makro objektiv a snímač hloubky ostrosti. Baterie má kapacitu 4860 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 25 W. Rozměry telefonu jsou 159,5 × 74,7 × 8,1 mm při hmotnosti 190 gramů. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou One UI 4.0.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.