Čínští Realme patří k velmi produktivním výrobcům a telefony v poslední době chrlí skoro ve srovnatelném tempu s rivaly z Redmi. Letošní rok firma zahájila čínským představením řady Realme GT 2 a velmi brzy by měly následovat i kousky z řady Realme 9. Fanoušci jsou ale také velmi zvědavi na pokračovatele populárního Realme GT Neo 2. Ten patřil k velmi oblíbeným kusům zejména díky neodolatelné kombinaci velmi solidní výbavy a příznivé ceny. Na nástupnickém modelu Realme GT Neo 3 už se pracuje a dnes byly potvrzeny jeho hlavní specifikace.

Ostatně první informace ohledně tohoto telefonu se objevily už loni v prosinci. Spekulovalo se o použití čipsetu Dimensity 8000 a dnešní zákulisní novinky od jednoho z prominentních čínských tipsterů to jen potvrzují. Realme GT Neo 3 tak opět dostane velmi solidní výbavu na úrovni vyšší střední třídy, stejně jako loni se Snapdragonem 870. Jen se přesuneme ke konkurenci od Mediateku. Solidní procesor by mělo také doplnit až 12 GB LPDDR4X RAM a 256 GB vnitřní UFS 3.1 paměti. O výkon tak nebude nouze, i když reálné benchmarky Dimensity 8000 ještě v ruce nemáme.

Kromě toho by Realme GT Neo 3 mělo dostat do vínku i parádní FullHD+ Samsung E4 AMOLED displej se 6.62-palcovou úhlopříčkou a 120 Hz obnovovací frekvencí. Zadní fotoaparát vypadá také na výši s hlavním 50 Mpx senzorem Sony IMX766, 50 Mpx ultra-wide senzorem Samsung JN1 a 2 Mpx makro přívěskem. Baterie s kapacitou 5000 mAh by pak měla umět až 65W nabíjení. Zatím ale netušíme ani hrubé datum představen, o ceně ani nemluvě. Ale ta by měla být opět poměrně přívětivá. Dá se také očekávat, že se telefon opět ukáže i na našem trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.