Společnost HMD Global, která stojí za produkcí telefonů Nokia, se na našich stránkách už dlouho neobjevila. Dnes to ale napravíme, protože se chystá nový telefon, který má zatím jen modelové označení Nokia Suzume. A právě s ním prošel testy benchmarkové platformy Geekbench. Díky tomu můžeme zjistit alespoň pár specifikací, se kterými půjde chystaný stroj na trh.

Asi to nejzásadnější, co můžeme z výpisu Geekbench vyčíst, je typ procesoru, se kterým byl telefon Nokia Suzume otestován. Je to trochu překvapivě čipset Exynos 7884, kterým společnost Samsung v roce 2019 osadila svůj levný telefon Galaxy A10. Je tedy jasné, že i chystaná Nokia bude patři mezi levné stroje se základní výbavou. Při testech procesor doplnily 3 GB operační paměti a systém Android 12.

Nu a díky použitém čipsetu jsou výsledky testování takové jaké jsou. V Single-core testu telefon získal 306 bodů a ve více jádrovém testu pak rovných 1000 bodů. Nic víc zatím o modelu Nokia Suzume nevíme. Tipaři ale předpokládají, že tento telefon může být jedním ze čtyř zařízení, na kterých výrobce momentálně pracuje. Protože půjde o levný telefon, můžeme prý očekávat LCD displej a trojitý hlavní fotoaparát. Představení tohoto modelu tipaři očekávají v dohledné době a také počítají s tím, že další parametry výrobce oznámí v nejbližší době.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.