Hodnocení recenzenta

Redmi Buds 3 Pro jsou dalšími z průměrných TWS sluchátek, ale to nemusí nutně znamenat špatné. Disponují dobře odladěnou funkcí ANC, mají malé pouzdro, bezdrátové nabíjení a spíše průměrný zvuk. Pro méně náročné uživatele vlastně poměrně dobře namíchaný koktejl.

7
x/10

U nás na Gizchina.cz se sice příliš nezaměřujeme na sluchátka, ale sem tam nám přece jen něco spadne do klína. Dnešním zúčastněným jsou TWS sluchátka od společnosti Redmi – Redmi Buds 3 Pro. Nabízí fajn design a ANC, ale jak je na tom výdrž a zvuk? To vám pomůže rozklíčovat naše recenze Redmi Buds 3 Pro!

Ještě před samotným začátkem bych rád poděkoval e-shopu Xiaomicesko.cz, bez kterých by recenze Redmi Buds 3 Pro nebyla možná.

Balení – vše potřebné

Balení je vyrobeno z kvalitního a tvrdého papíru. Obsah je velmi základní – obsahuje pouze sluchátka v nabíjecím pouzdře, krátký plochý nabíjecí USB-C kabel a trojici náhradních silikonových nástavců do uší. A samozřejmě také nějaké psaní v podobě návodu. Nicméně hned po vybalení jsem si všiml jisté nekonzistence v návrhu, i když to je s velkou pravděpodobností záměr.
Krabička je černá, vnitřek krabičky je také černý, sluchátka jsou černá, nástavce do uší i nabíjecí kabel jsou černé. Jen nabíjecí pouzdro je tmavě šedé. Z jakého důvodu mi trochu uniká a ani jako „designová řeč“ mi to nepřipadá moc zajímavé.

Konstrukce a kvalita zpracování – překvapivě kvalitní

Redmi Buds 3 Pro jsou celoplastové a to jak pro samostatná sluchátka, tak pro nabíjecí krabičku. Ta je, jak jsem psal o pár řádků výše, z nějakého důvodu vyvedena v jiné barvě, než celý zbytek balení i než samotná sluchátka. Plast vypadá poměrně kvalitně a i když má povrchovou úpravu, na které je vidět každý otisk prstu, je příjemná do rukou. Její „vajíčkovitý“ tvar je také vhodný i pro přenášení v kapse u kalhot, kam se bez problémů vejde a díky tomu, že nemá žádné hrany, nebude ani nijak vadit. Na přední straně je indikační dioda, párovací a resetovací tlačítko, vzadu pak jen nápis Redmi. Vespodu krabičky je nabíjecí USB-C konektor.

Recenze Redmi Buds 3 Pro
Pant krabičky je překvapivě kvalitní, nemá téměř žádnou vůli a otevírání víčka je řešeno přes systém pružinek, takže nepůsobí lacině ani při otevírání nebo zavírání.

Sluchátka samotná mají trochu neobvyklý tvar, ale když se na ně člověk podívá ještě jednou, anatomicky na tom nejsou vůbec špatně. Jsou vyrobená z kvalitního, lehce hrubšího plastu, bez povrchové úpravy, což oceňuji. Také kratší „nozzle“ (vlastně ani nevím, jestli pro tuhle část máme český ekvivalent) je pro mne plus, protože sluchátka nezasahují do ucha tak hluboko. Každé sluchátko má k dispozici jak mikrofon, tak proximity senzor a stavovou diodu. Sluchátka jsou relativně malá a nevystupují moc z ucha ven. Tedy alespoň v mém případě. Díky nízké váze a dobrému tvaru jsou opravdu velmi pohodlná a dají se nosit doslova hodiny v kuse, tedy pokud vám to dovolí výdrž baterie.

Hardware a zvuk – umíme skoro všechno, i ANC

Jaký hardware si pro nás v Redmi připravili? Inu, vybavený i nevybavený. Tak trochu jako ta princezna, co měla přijet na koloběžce oblečená neoblečená. Sluchátka se připojí přes nejmodernější Bluetooth 5.2, umí ANC a dokonce se umí připojit i ke dvěma zařízením najednou. Jenže jim chybí jakýkoliv lepší kodek pro přenos zvuku, než je SBC a AAC. Samozřejmě AAC není špatný, ale má jednu nevýhodu – zpoždění zvuku. Není to sice markantní, ale nějaký aptX nebo aptX-LL by byl daleko lepší. A dost možná by se tím zlepšila i kvalita zvuku, ale o tom až za chvilku.

Ovládání je jednoduché a následuje běžný standard. Dvě klepnutí pozastaví hudbu, tři přepnou skladbu a vyjmutí sluchátka hudbu pozastaví. Gesta fungují dobře a neměl jsem s nimi žádný problém ani při chůzi po městě.

Recenze Redmi Buds 3 Pro

Pouzdro je malé a kulaté

Sluchátka disponují 9mm měničem, bohužel se mi nepodařilo dohledat, o jakou specifikaci se jedná a výrobce tyto technické záležitosti málokdy uvádí. Další drobností, která jistě potěší spoustu lidí, je integrované bezdrátové nabíjení. Stačí tedy pouzdro položit na nabíjecí podložku a strefit se na to správné místo. Použít můžete samozřejmě také USB-C konektor.

Opravdu příjemnou funkcionalitou je možnost připojit sluchátka ke dvěma zařízením najednou. Můžete tedy mít sluchátka připojená například k počítači a telefonu najednou. Při poslechu hudby z počítače se sluchátka automaticky přepnou na zvuk z telefonu ve chvíli, kdy vám někdo zavolá. Praktická a příjemná funkce.

Pravděpodobně hvězdou dnešní show u Redmi Buds 3 Pro, je ANC, tedy aktivní odhlučňování okolí. To se zapne nebo vypne dlouhým podržením na jednom ze sluchátek. Ve výchozím nastavení sluchátek má dvě polohy – ANC a Transparency mod. Možnost vypnout zcela tuto funkci bohužel chybí, což by jistě prospělo výdrži na jedno nabití. Na druhou stranu musím sluchátka pochválit, že i za tak nízkou cenu není ANC úplně špatné. Tzv. „Cabin presure“, tedy pocit jako v kokpitu s podtlakem, se téměř vůbec nekoná a ani účinnost odhlučňování není špatná. Většinu nižších tónů dokáže efektivně odfiltrovat, ale cokoliv vyššího, jako jsou koleje tramvaje nebo ženský hlas, už jim moc nejde. Ale za odhadem 1600 Kč to není špatné a použitelnost na cesty do práce, kdy sluchátka schováte i do menší kapsy a nasadíte během chvilky, je vlastně super.

Recenze Redmi Buds 3 Pro

Sluchátka mají poměrně silné magnety a v pouzdru drží dobře

Tak a teď to nejdůležitější. Jak Redmi Buds 3 Pro hrají? Pro někoho možná budou příjemným překvapením, další jen vytáhne obočí. Já jsem bohužel spíše v té druhé skupině, která ze zvuku, který sluchátka produkují, nadšený tolik nebyl. Sluchátka jsem jako obvykle nechal zahořet několik hodin na střední poslechovou hlasitost, aby se měniče rozhýbaly. Od prvního poslechu před zahořením se zvuk výrazně změnil a přibylo velké množství sub-basů i basů a trošku se narovnaly středy.
Celkově bych zařadil zvuk do samostatné a trochu zvláštní složky, protože se nejedná ani o klasický V profil, ani W, ale spíše obrácené L. Sub-basů je opravdu víc, než dostatek, basů celkem také a výšky jsou ostrouhané na úplné minimum. Bohužel zvuku chybí jiskra a vzduch. Mužské vokály se ještě snesou, ale ženské vokály vyloženě trpí tím, jak nemají prostor ve výškách a zní ploše (např.: Mariya Takeuchi – Plastic Love). Basy jsou silnější, ale většinou nezasahují až tolik do středů a i když nemají moc jasnou texturu, je jich dostatek i pro taneční hudbu a dokáží znít dobře. Středy na tom nejsou o moc hůře a vokály jsou většinou umístěné dobře v prostoru a je jim relativně dobře rozumět. A i když chybí jednotlivým notám nějaký ten „punch“ navíc, jsou středy tím lepším z nabídky. Nejvíc ale zvuku chybí drobné detaily. To je opravdu složka, která chybí ze všeho nejvíc a přechod i na opravdu levná sluchátka, typu KZ EDX, vás odstřelí na oběžnou dráhu a zase zpět. Jasně, je to drát versus bezdrát, ale stejně se nemůžu ubránit pocitu, že by to šlo udělat daleko lépe.
Celkově jsou Redmi Buds 3 Pro spíše pro moderní pop, R&B nebo další ne až tak hudebně náročná témata a jejich určení je pro běžné posluchače, kteří buďto rozdíly nepoznají nebo jim je to ve výsledu jedno. Tím nechci, aby taková definice vypadala špatně. Lidí podobného ražení je i v mém okolí opravdu hodně, takže pokud bych se sám rozhodoval, jestli někomu koupit drátová a slušně hrající sluchátka, nebo Redmi Buds 3 Pro, budou to s větší pravděpodobností právě Redmi.

Takže pokud se bude jednat o posluchače, který chce sluchátka hlavně na cestu do práce, do fitka nebo na delší cesty, kde vás nebude díky fajn ANC tolik otravovat okolí, není na nich vlastně nic až tak špatného.

Popravdě bych ale u sluchátek za 1600 Kč, očekával trochu vytříbenější zvuk, který bude alespoň umět hrát ve větším rozsahu.

Recenze Redmi Buds 3 Pro

Na přední straně je párovací tlačítko a stavová dioda

Baterie a výdrž – dobrý základ

Výdrž Redmi Bude 3 Pro je určitě pozitivní bod, který sluchátka mají. Pouzdro lze nabíjet dvěma způsoby – drátově i bezdrátově. To je pro mnohé uživatele, kteří mají bezdrátové Qi podložky nebo stojánky, příjemná zpráva. Nabíjení trvá kolem dvou a půl hodiny pro pouzdro a hodinu pro sluchátka samotná. A pokud by vám docházela šťáva ve sluchátkách, po deseti minutách nabíjení v pouzdře poskytnou odhadem další tři hodiny poslechu.
Celková výdrž sluchátek na jedno nabití se pohybovala kolem 6 hodin při ideálním scénáři. Reálně a se zapnutým ANC se pohybovala kolem 5 hodin. Což sice nevypadá papírově nijak oslnivě, na druhou stranu, kolik uživatelů má sluchátka v uších tak dlouho bez přestání. Vzhledem k jejich použití a spíše kratším periodám například při cestě do práce nebo při cvičení, je výdrž dostatečná. A pouzdro budete mít s sebou téměř vždy pro rychlé dobití. Celková doba přehrávání s nabíjením z pouzdra se téměř vyšplhala na výrobcem udávaných 28 hodin. Pouzdro stačí pro 4 plná nabití sluchátek. Takže většina z čísel jsou papírově sice průměrná, ale z mého pohledu naprosto dostatečná.

Recenze Redmi Buds 3 Pro

Závěr recenze Redmi Buds 3 Pro

TWS sluchátek je ohromné množství a zhodnotit je ve světle konkurence, aby měl potencionální uživatel alespoň nějaký rozhled, je téměř nemožné. Proto je vždy dobré zaměřit se na samostatný produkt a zhodnotit jej jako solitéra. Redmi Buds 3 Pro jsou pro mě spíš dalším z davu, který sice neumí nic zcela zásadně špatně, ale také nic neumí skvěle. Označení průměr je častokrát bráno negativně, ale osobně jsem přesvědčený o tom, že průměr je spíš naopak něco, co není špatné. Sluchátka jsou zvukově průměrná, zaměřená na modernější hudební produkci a na fajnový tuning výšek asi prostě už nezbylo. Zato ale přináší příjemné pouzdro, které se vejde téměř do každé kapsy, dobrou výdrž na jedno nabití a fajn ANC, které je stále trochu raritou v této cenové kategorii.
Pokud byste se sami dokázali zařadit mezi ty, kteří nejdou vysloveně po kvalitě zvuku, ale spíše po uceleném balíčku funkcí, jsou Redmi Buds 3 Pro doporučeníhodná TWS sluchátka.
A pro ty z nás, co si bereme troje sluchátka do práce, protože co kdybychom náhodou dostali chuť poslouchat místo metalcore nějaký jazz, jsou připraveny úplně jiné obzory.

A ještě jednou díky eshopu Xiamicesko.cz!