Značka OnePlus není mezi fanoušky populární jen díky jejich výborným telefonům, ale v poslední době se jím daří produkovat i solidní sluchátka. A třeba se časem naučí i pracovat korektně s chytrými nositelnostmi a dojde i na dlouho očekávaný notebook… Každopádně sluchátka už mají poměrně „zmáknuté“ a poslední verze OnePlus Buds Pro patří mezi ty velmi povedené. V Číně se představila už pár týdnů nazpátek spolu s uvedením telefonu Nord 2, ale do Evropy míří až v těchto dnech. Tedy teoreticky… Česká odrůda oficiálního obchodu je totiž má stále v listingu jako nedostupná.

Ale třeba se vše během pár dní otočí k lepšímu, protože OnePlus Buds Pro si pozornost určitě zaslouží. Tato TWS sluchátko si designově berou hodně z Apple AirPods Pro, ale jejich „stopka“ je z chromované oceli. Jinak sluchátka nabídnou 11 mm dynamické drivery a výborný zvuk by měla podpořit i podpora LHDC kodeku. Sluchátka se také mohou pochlubit nejen technologií aktivního potlačování ruchů (ANC) až do 40dB díky třem mikrofonům, ale také i adaptivním systémem uplatňování tohoto rušení. Neurazí samozřejmě ani Dolby Atmos nebo speciální funkce pro majitele telefonů OnePlus.

Nadprůměrná je i výdrž baterie, která by na jedno nabití měla vydržet u sluchátek až na sedm hodin. Případně na pět hodin se zapnutým ANC. Samozřejmostí je pak i nabíjecí box, který prodlouží dobu používání až na závratných 38 hodin. A díky super rychlé firemní technologii nabíjení Warp Charge vám pro 10 hodin funkčnosti postačí jen 10 minut nabíjení. Dočkáme se také i bezdrátového nabíjení se standardem Qi. OnePlus Buds Pro jsou (nebo spíše budou) k mání v bílé nebo černé verzi a evropská cena je stanovena na 149 euro. Tak snad už brzy…