Půlgenerační modely řady „T“ byly hezkých pár let velmi populární jistotou značky OnePlus, už od dob skvělého OnePlus 3T. Jednalo se vždy o lehce vylepšené modely základní řady, které sice nepřinesly nic moc nového, ale vždy bodovaly cenou. Mnohou fanoušků tak nedávno s nelibostí sledovalo spekulace, že se letos nového „T“ modelu nedočkáme, protože firma nic takového neplánuje. Jednalo se možná ale o lehce předčasnou paniku, protože se čerstvě vynořily informace o říjnovém příchodu dalšího špičkového OnePlus. I když má jít o vylepšení OnePlus 9R, které by mělo dorazit pod názvem OnePlus 9 RT.

OnePlus 9R se navíc na naše trhy vůbec nedostal a je tak ve hvězdách, zda se nás bude týkat i novinka RT. Původní model byl odlehčenou verzí standardní verze a dostal do vínku Snapdragon 870 namísto high-end Snapdragonu 888. Pro novinku se očekává podobný přístup, ale množí se zvěsti o použití ještě o fous více přetaktovaného Snapdragonu 870+. To samozřejmě zní lehce nepravděpodobně, protože už Snapdragon 870 byl v zásadě přeznačeným přetaktovaným Snapdragonem 865 Plus. Je tak otázkou, zda se jádro SD865 dá taktovat ještě výše bez nějakých problémů s přehříváním.

Kromě toho by měl údajně OnePlus 9 RT dostat do vínku 120 Hz AMOLED displej nebo 4500 mAh kapacitu baterie se 65W nabíjením. Výbava by tak z velké části měla kopírovat OP9R a budeme velmi zvědavi, v čem se tedy bude novinka lišit. Minimálně by mělo jít o první kousek OnePlus, který z výroby dorazí s Androidem 12. Nová verze Oxygen OS by také už měla čerpat z integrace s Color OS a měla by nabídnout některé nové funkce. Ale pro našince bude samozřejmě zásadní, zda se tento nový telefon vůbec plánuje pro náš region.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.