Létání s dronem už nějaký ten pátek patří k zavedeným koníčkům mnoha nadšenců. A díky super levným čínským modelům už také dávno není jen kratochvílí pro vyvolené. Velký boom zažívají i miniaturní drony, které se chlubí slušnými parametry a kompaktními rozměry, díky kterým se vejdou do kapsy. Navíc ani jejich ceny už nejsou závratné. K takovým RC hračkám patří i mini dron S88, který nyní najdeme na e-shopu Cafago v bleskovém výprodeji se slušnou slevou.

Mini dron S88 je opravdu miniaturní létavec s rozměry 12×11,5×3,8 cm a váhou muších 55 gramů. Navzdory malým rozměrům má celkem slušnou výbavu, pokud tedy oželíte, že nemá kameru. Je to totiž dron pro úplné začátečníky, kteří se teprve učí s těmito hračkami létat. Ale i ti si můžou přijít na své, díky jednoduchému ovládání, nastavení rychlosti letu, headless režimu, otáčení dronu o 360° a ovládání vzletu a přistání jedním tlačítkem.

Baterie s kapacitou 650 mAh by podle výrobce měla zaručit až 12 minut létání. Dálkové ovládání má dosah až 80 metrů. Kvalitní ABS materiál by zas měl zajistit, že se dron nějak výrazně nepoškodí při případných pádech. Je to prostě hračka pro začínající piloty a cena v bleskovém prodeji na Cafago je také zajímavá. Mini dron S88 totiž momentálně přijde jen 24,64 euro. Prodej za tuto cenu je ale omezen počtem kusů.