Včera měla svůj velký den společnost Oppo, která představila špičkové telefony řady Find X3. Ale nejsme ani v polovině měsíce března/marca a do jeho konce nás čeká ještě několik zajímavých prezentací novinkových telefonů. Mezi nimi bude i model Poco X3 Pro. V jeho případě se předpokládalo, že jej výrobce pošle na trh v první půlce tohoto měsíce, ale zdá se, že si na tento stroj ještě chvíli počkáme.

Indická pobočka značky Poco o chystaném modelu Poco X3 Pro mluví jako o plnohodnotné náhradě jejich extrémně populárního telefonu Poco F1. Ten byl vydán v roce 2018 a působil jako zjevení v segmentu chytrých telefonů. Měl totiž parametry vlajkové lodě a cenu podstatně méně vybavených strojů. Pak se výrobce věnoval rebrandům telefonů Redmi a snad až model Poco X3 NFC se parametry i cenou dokázal vyrovnat původnímu originálnímu Poco F1.

Ale vraťme se k chystanému Poco X3 Pro. Na Twitteru visí poněkud netradiční upoutávka na tento telefon. Jde o jakousi formu dopisu adresovaného fanouškům značky. Dopis je poměrně dlouhý, ale nám jako vodítko pro termín představení nového telefonu postačí tučně psané údaje. Je to písmeno X, číslice 21, dále také 30 M a úplně dole slovo PRO. Když toto vše dáme dohromady vyjde nám, že Poco X3 Pro bude představen 30. března/marca.

Očekává se, že telefon bude osazen procesorem Snapdragon 860, který ale zatím nebyl představen. Měl by ale podporovat jen 4G sítě. Dále tipaři odhadují, že výrobce připraví paměťové konfigurace 6 GB/128 GB a 8 GB/256 GB. Čeká se i LCD displej s obnovovací frekvencí 120 Hz, 5200 mAh baterie a podpora 33 W nabíjení. Tipaři se nebojí ani odhadu ceny, která by na evropském trhu mohla začínat už na 250 eurech (6542 Kč).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.