Telefon OnePlus Nord byl po dlouhé době prvním modelem střední třídy, který výrobce pustil na trh. Stalo se tak loni v červenci/júli a telefon v té době běžel na operačním systému Android 10 s nadstavbou OxygenOS 10. Vzhledem k tomu, že společnost OnePlus je pověstná poměrně rychlou aktualizací svých zařízení, začala brzy pracovat na updatu na Android 11 i pro tento telefon.

Po několika měsících čekání byl OnePlus Nord aktualizován stabilní verzí systému Android 11 na začátku března/marca. Jak známo, updaty probíhají v několika etapách, a to zejména proto, aby se v rámci testování podařilo odhalit a opravit případné chyby. Navíc je update šířen postupně pro nevelké skupiny uživatelů. V případě této aktualizace bylo díky zpětné vazbě uživatelů zjištěno, že chyb je natolik velké množství, že bylo update nutno pozastavit. Jednalo se o chyby, které zřejmě unikly pozornosti při třech otevřených fázích testování.

Na fóru OnePlus si uživatelé stěžovali především na rychlé vybíjení a velmi pomalé nabíjení baterie. Dále také na špatnou stabilitu systému a GPS. A také na problémy s funkcemi Parallel Apps a App Locker. Z těchto důvodů byla aktualizace zastavena a vývojáři začínají pracovat na opravách výše uvedených chyb. Kdy budou chyb odstraněny a spuštěna další aktualizace zatím nelze odhadnout. Vývojáři ale slibují, že se budou snažit vše vyřešit v co nejkratším čase.