Přestože vlajkový telefon Xiaomi ze série Mi 11 je už nějakou dobu na trhu, stále čekáme kdy se tato řada rozroste o další modely. Kromě modelu Mi 11 Ultra bychom se měli dočkat i „odlehčené“ verze Xiaomi Mi 11 Lite 5G. Termín uvedení je zatím neznámý, ale o telefonu se hodně mluví zejména v souvislosti s certifikacemi, které už má za sebou. Kromě certifikací by už měl být Mi 11 Lite zalistován i na seznamu Google Play Console.

Alespoň to tvrdí poměrně spolehlivý tipař Mukul Sharma, který na svém twitterovém účtu zveřejnil screen z výpisu Google Play Console a také pár parametrů telefonu Xiaomi Mi 11 Lite 5G. Podle některých zvěstí by měl mít tento telefon interní označení „Renoir“ a pod ním také vystupuje ve výpisu. Výpis dále ukazuje, že displej telefonu bude mít rozlišení 2400×1080 pixelů a jemnost 440 ppi. Operačním systémem je Android 11.

Dále můžeme zjistit, že Mi 11 Lite pohání procesor z dílen Qualcomm s označením sm7250. To by tedy mělo znamenat, že jde o čipset Snapdragon 765G. Dřívější zvěsti ale tvrdily, že výrobce použije procesor Snapdragon 775G. Takže v tomto případě asi uvidíme jak to nakonec dopadne až při představovačce. Kromě toho z certifikace FCC víme, že v rámci pamětí by měl mít telefon tři verze s 6 GB/128 GB, 8 GB/128 GB a 8 GB/256 GB. Měl by podporovat 5G, Wi-Fi 5 GHz, Bluetooth 5.2, GPS a NFC. Už nám tedy chybí jen upřesnění termínu představení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.