V prosinci/decembri loňského roku rozjela společnost Oppo svou sérii Reno 5. Vydán byl standardní model a jeho Pro verze. Následně došlo i na telefon Reno 5 Pro Plus. Ovšem zdá se to být pořád málo. V přípravách je údajně i verze Reno 5 K a Reno 5 F. Ale ani to nestačí. Nyní se začíná mluvit také o modelu Oppo Reno 5 Z.

Telefon má za sebou už několik certifikací jako jsou norská NEMKO, singapurská IMDA a také prošel platformou Bluetooth SIG. Další certifikace, kterou si Oppo Reno 5 Z připsal do seznamu potřebných je americká FCC. Na tu se dnes zaměříme, protože částečně odhaluje hlavní parametry chystaného stroje.

Začneme tím, že Reno 5 Z prošel certifikací s kódovým označením CPH2211, se kterým byl certifikován i na platformě Bluetooth SIG. Podle výpisu FCC bude mít baterii s kapacitou 4310 mAh a podporou nabíjení s výkonem 30 W. Poběží na systému Android 11 s nadstavbou Color OS 11.1. Přestože by mělo jít o levnější telefon, bude podporovat také 5G sítě. V rámci konektivity bychom měli počítat také s dual SIM, Wi-Fi 802.11ac, GPS, NFC a Bluetooth 5.0.

Rozměry Oppo Reno 5 Z jsou 160,1×73,4×7,8 mm při hmotnosti 175 gramů. Z nákresu zadního panelu plyne, že hlavní fotoaparát bude uložen do obdélníkového modulu se třemi snímači a LED bleskem. Snímač otisků prstů na zádech není, takže bude buď na hraně a nebo, pokud by displej byl typu AMOLED, bude uložen pod ním. Na podrobnější specifikace si budeme muset patrně chvíli počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.