Tak se nám kalendář začíná hezky zaplňovat, protože jako další už máme v ruce i konkrétní datum představení velmi očekávané řady OPPO Find X3. Podle příspěvku z oficiálního účtu značky na sociální síti Weibo vše proběhne 11. března a mělo by jít jako obvykle zatím pouze o představení pro čínský trh. Ale vzhledem ke globálním ambicím OPPO by na sebe mezinárodní verze neměla nechat dlouho čekat. Nedočkali jsme také ani žádných podrobných detailů o chystaných telefonech, ale souhrn spekulací o výbavě už je i tak poměrně obsáhlý.

Původně se předpokládalo, že se zároveň se základním modelem Find X3 představí i Find X3 Neo a Find X3 Lite, ale tomu tak nakonec asi nebude. Dočkáme se tak údajně jen dvou klasických variant a tu základní tak doplní Find X3 Pro. Které bude rozhodně tím zajímavějším a lépe vybaveným kouskem, ke kterému se pojí většina dostupných spekulací o parametrech. Procesorová výbava bude rozdělena velmi podobně jako v případě nedávného Redmi K40, takže základní model půjde na trh se Snapdragonem 870 a vyšší verze pak s high-end Snapdragonem 888.

Oba nové telefony by ale teoreticky měly sdílet stejný 6.67-palcový OLED displej se QHD+ rozlišením 3216 x 1440 pixelů. Pro verze ho ale vylepší podporou 10-bitových barev a adaptivní obnovovací frekvencí 120 Hz. Vyšší varianta by měla být i velmi výkonným fotomobilem se čtveřicí senzorům, kde prim bude hrát dvojice 50 Mpx Sony IM766 jako hlavní a ultra-wide. Ty pak doplní 13 Mpx telefoto s 2x optickým zoomem a 3 Mpx makro kamerka. Původně se spekulovalo i o 125W nabíjení 4500 mAh baterie, ale vypadá to „jen“ na 65W SuperVOOC a 30W AirVOOC bezdrátové nabíjení.