Globální verzi Xiaomi Mi 11 už jsme dostali, takže jako další na řadě je logicky odlehčený model Xiaomi Mi 11 Lite. Tedy s největší pravděpodobností opět jako první jen čínská varianta, i když existují drobné náznaky, že by mohlo jít rovnou o mezinárodní představení. Konkrétní datum sice ještě nemáme, ale zákulisní zdroje ho tipují někdy v průběhu března. Ale zajímavé informace kolem tohoto kousku nepřestávají přicházet a dnes jsme se tak dočkali třeba novinky, že Mi 11 Lite mělo dostat v podstatě stejný displej jako Redmi K40.

Jde o logickou volbu, protože základní model Redmi K40 míří jen o fous výš než Mi 11 Lite a kvalitní displej je pro zákazníka momentálně jedním z primárních parametrů. Znamenalo by to, že by Lite model neměl v zásadě o nic horší panel než plnohodnotná Mi 11. Informace hovoří opravdu o OLED displeji Samsung E4 s úhlopříčkou 6.67-palce, FullHD+ rozlišením a 120 Hz obnovovací frekvencí. Jedinou změnou je pak umístění „průstřelu“ v levém horním rohu. Čtečka otisků prstů je také shodně umístěna na boku a rám telefonu by údajně neměl být v rámci šetření kovový.

Nejpravděpodobnějším procesorem se jeví už dlouho Snapdragon 775, který ale ještě nebyl oficiálně představen. Doplnit by ho mělo 6 GB nebo 8 GB RAM a 64 GB či 128 GB vnitřní paměti. Baterie se tipuje na 4150 mAh kapacitu s podporou 33W nabíjení, takže o fous menší než u Redmi K40. Hlavní fotoaparát pak má mít trojici senzorů v sestavě 64 Mpx + 8 Mpx + 5 Mpx. Bude zajímavé cenové zařazení tohoto kousku, protože teoreticky by mělo jít ještě o levnější model než Redmi K40. Jinak bude hrozit vysoká míra kanibalizace v rámci jednoho ekosystému.