Na konci loňského roku došlo k osamostatně značky Honor, kterou její matka Huawei prodala. Pro Honor to znamená otevření nových možností v rámci spolupráce s americkými dodavateli hardwaru i softwaru. Za své samostatné existence značka vydala zatím jen jeden telefon, kterým byl Honor V40. Uveden byl jen na čínském trhu, ale očekává se, že se brzy dostane i na globální trhy.

Samozřejmě všichni fanoušci značky doufají, že globální verze telefonu Honor V40 bude po úspěšném jednání se společností Google podporovat její služby a aplikace. A také se očekává, že by tento telefon mohl být globálně představen už letos na jaře. Kromě tohoto modelu by ale mimo Čínu mohly být uvedeny další čtyři přístroje Honor. K tomu je ovšem potřeba, aby chystané telefony dostaly globální certifikace. Jednou ze stěžejních je certifikace Eurasijské ekonomické unie (EAEU).

Certifikaci EAEU získaly, kromě telefonu Honor V40 (Honor View 40), modely s označením HJC-LX9C a NZA-LX9. Tyto telefony už mají i certifikaci Tenaa a u prvního z nich se očekává, že bude poháněn procesorem Dimensity 800U. Druhý model je zatím neznámý, ale zdá se, že by mohlo jít o levné zařízení s 6,6 palcovým LCD displejem. Další dvě certifikovaná zařízení mají označení CHL-LX1 a NTN-LX1. V tomto případě jde o naprosto nové přístroje, které by si svou premiéru měly odehrát na globálních trzích jako je Rusko, Bělorusko, Kazachstán a Arménie. U všech certifikovaných telefonů se sice předpokládá podpora GMS, ale zatím to není oficiálně potvrzeno, stejně jako nejsou známy jejich parametry.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.