Po několika odkladech byl dnes konečně oficiálně představen telefon Honor V40. Je to první telefon, který značka Honor uvedla po svém osamostatně od společnosti Huawei. I když se objevily zvěsti, že Honor vyjednává se společností Google o možnosti využití jejich aplikací a služeb, čerstvě představený telefon je nepodporuje. Takže musíme doufat, že GMS bude podporovat jeho globální verze.

Design a displej

Vzhledem k tomu, že se o modelu Honor V40 mluvilo téměř půl roku a mnohé z jeho parametrů byly známy ještě před představovačkou, potvrdíme to, co je už známo. Telefon má celkem atraktivní design. Obrazovka je zakřivena pod úhlem 80° a v jejím levém horním rohu je oválná „díra“ pro přední duální kameru. Přestože se modul hlavního fotoaparátu jeví jako dosti velký, obsahuje „jen“ tři snímače a LED blesk. Atraktivní vzhled zadního panelu podtrhuje jeho barevnost. Telefon bude nabízen ve třech barevných variantách, a to Magic Night Black, Titanium Silver a Rose Gold.

Displej telefonu je typu OLED a má úhlopříčku 6,72 palce. Je tedy poměrně velký a jeho rozlišení je 2676×1236 pixelů. Obrazovka má obnovovací frekvenci 120 Hz, vzorkovací frekvenci 300 Hz a 10,7 bitovou barevnou hloubku. Podporuje i barevný gamut DCI-P3. V displeji je také uložen snímač otisků. Užitná plocha dosáhla na 92,3%.

Další parametry

Honor V40 samozřejmě podporuje 5G sítě a proto je osazen procesorem Dimensity 1000+. Čipset doplnilo 8 GB operační paměti LPDDR4x. Interní úložiště UFS 2.1 má dvě verze, a to 128 GB a 256 GB. Telefon běží na operačním systému Android 11 s nadstavbou Magic UI 4.0. Pro lepší herní zážitek přidal výrobce technologie GPU Turbo X a Hunter Boost.

Baterie má kapacitu 4000 mAh a podporuje rychlé kabelové nabíjení s výkonem 66 W a také bezdrátové nabíjení s výkonem 50 W. V rámci konektivity zde najdeme slot pro dvě SIM karty, 5G SA/NSA, Dual 4G VoLTE, Wi-Fi 6 802.11 ax, Bluetooth 5.1, GPS, GLONASS, USB-C a NFC.

Foto výbava, cena a dostupnost

Hlavní fotoaparát má tři snímače. Jejich jednotlivé rozlišení je 50 Mpix, 8 MPix a 2 MPix. Najdeme zde širokoúhlý objektiv a makro objektiv. Výrobce přidal i laserové ostření. Přední duální kameru tvoří 16 Mpix snímač a ToF senzor pro hloubku ostrosti.

Honor V40 je v Číně již v prodeji. Za verzi s 8 GB/128 GB zaplatíte 3599 jüanů, tedy zhruba 557 dolarů. Varianta s 8 GB/256 GB pak přijde na 3999 jüanů, což je přibližně 619 dolarů. Očekává se, že globální verze by mohla být představena ve druhém čtvrtletí letošního roku jako Honor View 40.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.