Pokud jste majiteli telefonů řady OnePlus 7, případně 7T a stále čekáte na aktualizaci na Android 11, tak pro vás máme špatnou zprávu. Hned tak se k vám a vašim strojům nedostane. První vlna aktualizace OxygenOS postavená na systému Android 11 a určené pro telefony řady OnePlus 8 proběhla úspěšně. Ale řada OnePlus 7 a 7T hlásní zpoždění. Telefony měly být updatovány ještě letos, ale výrobce oznámil, že aktualizaci odkládá.

Zpráva o tom, že řada OnePlus 7 a 7T bude mít odloženou aktualizaci se objevila na fóru OnePlus s tím, že tyto telefony mají s updatem problémy. Ty spočívají v selhání dešifrování dat po updatu přístrojů na Android 11. Dokud tyto problémy nebudou uspokojivě odstraněny nebude možno výše zmíněné telefony aktualizovat. Ve zprávě je uvedeno, že OnePlus v této chvíli spolupracuje s technickým týmem společnosti Qualcomm a napjali všechny síly, aby k aktualizaci mohlo dojít co nejdříve.

Zpoždění by zřejmě nemělo být nějak tragické, protože se na odstranění problémů stále pracuje. Teoreticky by potíže měly být odstraněny zhruba do jednoho týdne. Pokud půjde vše podle očekávání, bude uzavřená beta verze k dispozici do konce tohoto měsíce a zároveň i roku. Otevřená beta verze by pak mohla být spuštěna následně a všichni doufají, že co nejdříve. Takže i my doufejme, že problémy nebudou natolik fatální, aby se jejich odstraňování neprotáhlo.