Společnost HMD Global, která stojí za výrobou telefonů Nokia, čas od času udělá úkrok stranou a oživí své staré klasické modely. Pamětníkům a fanouškům se to líbí, protože mnohé z „hloupých“ Nokií jsou prostě nezapomenutelné. Samozřejmě výrobce tyto telefony opráší a přizpůsobí je v některých parametrech dnešní době. Tentokrát se vrátíme do roku 2006, kdy byla oficiálně představena Nokia N95. A nutno říci, že ve své době měl tento telefony netradiční design, fungoval jako hudební přehrávač, měl solidní fotoaparát a dokonce i podporu GPS. Telefon měl na svou dobu i velkou 900 mAh baterii a běžel na systému Symbian.

Můžeme například také vzpomenout rok 2017, kdy byl upraven a přizpůsoben legendární telefon Nokia 3310. Tento model v rámci své reinkarnace zaznamenal solidní úspěch a dost možná by se to mohlo podařit i modelu Nokia N95, který je už nyní ve fázi prototypu. Co si modernizovaný prototyp ponechal z původního telefonu a v čem je nový ukazuje známý youtuber Michael Fischer.

U prototypu, stejně jako u původního telefonu Nokia N95, najdeme „vysunovací“ konstrukci. Ta je ale modernizovaná, upravená a vysouvá se zprava doleva. Po odsunutí panelu se objeví dlouhá mřížka reproduktoru a přední kamera. Zachován je i tvar modulu hlavního fotoaparátu, který je kruhový, má tři snímače a LED blesk. Optika by měla pocházet z dílen Zeiss.

Zajímavou vychytávkou je to, že okruží kolem modulu fotoaparátu lze vyklopit a použít jej jako stojánek při sledování videí. Pod zadní kamerou je uložen snímač otisků. Zkrátka a dobře jde o zajímavý kousek, který se ale zatím neposunul z fáze prototypu nikam dál. A také neexistuje žádné info, které by naznačilo, že by se o jeho hromadné výrobě uvažovalo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.