Uvedení retro modelu Nokia 3310 se setkalo s ohlasem možná ještě větším než výrobci čekali a protože železo se má kout dokud je žhavé, tak zapracovali i na vylepšené verzi Nokia 3310 3G, jejíž název je v podstatě všeříkající. A přesně podle původních odhadů předprodeje startují zhruba v polovině října, alespoň tedy v sousedním Německu, ale i naše kotlina by se měla brzy dočkat.

Nokia 3310 3G je opravdu minimalistickým vylepšením původního modelu, protože přidává v podstatě opravdu jen podporu 3G internetových přenosů. Váš retro miláček tak bude o něco málo použitelnější v internetové konektivitě, ale samozřejmě na titěrném displeji nečekejte žádný extra komfort. Jinak veškerá výbava zůstává při starém, maličko se jen změnilo menu a mírně i rozměry, ale jde opravdu o milimetry. Telefon by měl pak být k dostání v jedno i dvou-SIM verzi.

Ve zmíněném německém předprodeji je Nokia 3310 3G naceněna na 69.99 euro, tedy něco kolem 1800 korun, ale na reálné dodávky si ještě u sousedů počkají, protože se očekávají až 30.listopadu. Uvidíme jak to bude vypadat u nás, prvotní mánie s retro návratem legendy snad již vyprchala a tak se pravděpodobně nemusíme obávat nějaké extrémní nedostupnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.