Přestože stále čekáme na oficiální představení vlajkového telefonu Nokia 9.3 PureView, které by se údajně mohlo odehrát v listopadu/novembri, máme tu i něco pro nenáročné uživatele. Společnost HMD Global totiž uvedla na čínský trh dva nové telefony Nokia 215 a Nokia 225. Oba modely podporují 4G sítě a mají fyzickou klávesnici. A jsou velmi levné. První z nich totiž stojí jen 289 jüanů, což jsou zhruba 43 dolary a druhý přijde na 349 jüanů, tedy přibližně 52 dolary. První lze už nyní předběžně objednat, druhý půjde do předběžných objednávek 17. října/októbra.

Pokud byste si rádi za pár peněz pořídili tak trochu retro telefon, Nokia 215 a nebo její sestra Nokia 225 by mohly být dobrým tipem. Samozřejmě nějakou extra výbavu za tyto peníze čekat nelze. Jde v podstatě o „hloupé telefony“, které ale mají tu výsadu, že podporují 4G. V rámci designu jsou si oba stroje velice podobné. To znamená menší užší displej, protože zbytek čelního panelu zabírá již zmíněná numerická klávesnice. Levnější model nemá ani VGA kameru, která naopak nechybí u modelu dražšího.

Mezi funkce, které mají oba telefony společné patří kromě podpory 4G a VoLTE pro HD video hovory patří i slot pro microSD kartu s kapacitou až 32 GB a FM rádio. Další specifikace zatím výrobce příliš nerozvedl, takže by asi bylo zbytečné o nich spekulovat. Jde přece jen o levné telefony, které by mnozí v dnešní době mohli považovat spíš za kuriozitu. Ovšem podle všeho by se za nedlouho měly dostat i na globální trhy. Pokud by zde výrobce nějak extra nepřepálil cenu, mohl by o ně být docela zájem, alespoň tedy v Evropě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.