Už před letošními prázdninami se spekulovalo o tom, že dlouho očekávaná Nokia 9.3 PureView a také modely Nokia 7.3 a 6.3 budou ve svém představení posunuty. Na vině posunutí představovačky byla pandemie koronaviru, která ale nezmizela a v plné síle řádí pořád. Nyní se začíná proslýchat, že představení zmíněných telefonů by snad mohlo proběhnout v posledním kvartálu letošního roku. A jako nejpravděpodobnější termín se jeví listopad/november.

Speciálně Nokia 9.3 PureView je neustále odkládána a čekání na vlajkovou loď se prodlužuje. Modely Nokia 7.3 a 6.3 by měly zastupovat střední a základní třídu, ale i na ně čekáme už poměrně dlouho. Nicméně podle informací na stránkách Nokia Power User jde společnost HMD Global, která stojí za výrobou těchto telefonů, do závěrečné fáze vývoje u všech tří přístrojů. V září/septembri a také v říjnu/októbri by mělo probíhat závěrečné testování, takže listopad jako termín představení je v podstatě jistý. Ale nic není potvrzeno, a to i přesto, že zdroj blízký výrobci tvrdí, že právě na listopad plánuje HMD Global velkou akci.

S potvrzením přišlo ale také upozornění na to, že představení je stále ve fází plánování. Je tedy docela možné, že i tato akce bude nakonec odložena. Posunutí prezentace by ale nemělo být delší než do konce tohoto roku. Pokud ale HMD Global přesune představení vlajkové Nokia 9.3 PureView až na konec roku, přijdou už tak trochu s křížkem po funusu. Telefon by totiž měl být osazen procesorem Snapdragon 865. A na konci roku bude takovýto přístroj už tak trochu za zenitem letošních vlajek. Navíc v prvním kvartálu roku 2021 by se už mohly začít objevovat první telefony se Snapdragonem 875. Prémiovou Nokii by snad ale mohla zachránit kamera pod displejem, o které se také už nějakou dobu spekuluje.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.