Čínská značka Huawei má už dlouho recept na ty nejlepší mobilní fotoaparáty v telefonech, protože už drahnou dobu vždy okupuje přední příčky na žebříčku benchmarku DxOMark. Nedávno se sice pokusili zaútočit Xiaomi s Mi Note 10 Pro, které vyrovnalo dosavadní nejlepší výsledek, ale parita mělo krátkého trvání. Na trůn velmi rychle usedl Huawei Mate 30 Pro 5G, ale až v posledních dnech se podařilo čínské značce osamostatnit se i na druhém místě. Tedy sesterské značce Honor s modelem Honor V30 Pro.

Honor V30 Pro je čínskou verzí globálního View 30 Pro, který na světové trhy míří právě v těchto dnech. Bohužel opět bez plné podpory služeb Google, což je samozřejmě pro prodejní čísla velmi špatná zpráva. Jedná se totiž o parádní telefon (za velmi solidní peníze) a pochvalu si zaslouží i jeho fotografické vybavení. Celkově dosáhl V30 Pro plných 122 bodů, rozdělených mezi 133 bodů za fotografie a 100 bodů za video. O pouhý bod tak zaostal za vládcem žebříčku a o další bodík překonal stíhající dvojici Mate 30 Pro a Xiaomi Mi Note 10 Pro.

V podrobné recenzi na DxOMarku autoři chválí zejména míru detailů u snímků a minimum šumu s velice solidním výkonech i s nočními snímky. Stejně tak i výkon zoomu je velmi impozantní. Mírné výtky si pak vysloužily drobné problémy hlavně s autofokusem a pouze 16:9 formát při ultra-wide snímcích. Snímání videa pak také dostalo slušné známky, ale výtek už bylo více, zejména ohledně artefaktů při špatném osvětlení. I tak jde o skvělý výkon, zejména kvůli tom, že se Honor V30 Pro prodává výrazně levněji než Huawei Mate 30 (5G). Huawei ruku v ruce s Honor prostě ohledně focení bodují.