Už je to více než rok, co v prosinci 2018 značka Redmi získala nezávislost na mateřském Xiaomi. Samozřejmě určitá provázanost je stále reálná a tak se třeba na globálních trzích rozdíly poměrně smývají (jako třeba Redmi K20 aneb Xiaomi Mi 9T). I tak se jednalo o důležitý krok a díky samostatnosti má Redmi mnohem větší dosah na trhu. V něco podobného doufá i další původně pod-značka Xiaomi, POCO. Ta odstartovala kariéru na indickém na trhu (do Evropy pak dorazila jako Pocophone) a jejich jediným hitem se zatím stal velmi oblíbený Pocophone F1.

Na ten už ale přece jen pomalu padá prach, protože Pocophone F1 byl oficiálně představen už v srpnu 2018. Od té doby fanoušci netrpělivě očekávali další počin pod hlavičkou POCO, ale zatím jim nebylo přáno. Na začátku minulého roku se zhusta spekulovalo, že telefony řady Redmi K20 budou pro některé trhy přeznačeny jako POCO F2 a POCO F2 Lite, ale k tomu nikdy reálně nedošlo. Čekání však možná bude už brzy u konce, protože dnes má pro nás tato značka velmi důležité novinky.

Manu Jain, šéf Xiaomi India, se totiž dnes na Twitteru pochlubil, že z POCO se stává samostatná značka, která bude do budoucna operovat nezávisle na mateřské firmě. Zatím není jasné, zda půjde o nezávislost se vším všudy a pouhými silnými vazbami (jako třeba spojení Huawei – Honor), nebo zda se značka vydá cestou pouze papírové nezávislosti jako Redmi. Každopádně nám slibují do roku 2020 několik chystaných telefonů, takže nejen již očekávané POCO F2. Ve hvězdách také zůstává, zda půjde výlučně o indickou záležitost, nebo se rozmáchnou pořádně i na globálním trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.