Společnost Oppo oficiálně oznámila termín, kdy světu předvede novou verzi uživatelského rozhraní Color OS 7. Stane se tak v Číně, a to konkrétně 20. listopadu/novembra. Nadstavbu budou jako dosud využívat telefony Oppo, ale také ji najdeme u přístrojů Realme. Ty jsou vlastně jakousi sub-značkou Oppo. Společnost sice neuvedla přesné úpravy, vylepšení a nové funkce, kterých bychom se měli dočkat, ale leccos lze vyčíst i z oficiálního teaseru.

Podle upoutávky zveřejněné na čínském Weibo to vypadá, že se vývojáři Oppo u nadstavby Color OS 7 zaměřili především na zlepšení výkonu. Upraveno by mělo být i herní prostředí pro lepší herní zážitky. Nadstavba bude založena na poslední verzi operačního systému Android, tedy na Android 10. Podle zatím nepotvrzených informací by mezi prvními telefony, které budou po vydání nadstavby aktualizovány, měl být Oppo Reno s desetinásobným zoomem.

Určitě také není od věci připomenout, že v případě telefonu Realme, bude zrušena aktualizace na Color OS 6.1. Přístroje tak rovnou dostanou verzi Color OS 7. Nadstavba pro Realme stroje bude mírně uzpůsobena. Měla by dost připomínat čistý Android jen malými úpravami a odchylkami. V Indii už dokonce začal nábor testerů do projektu na testovaní nové nadstavby. Připomeňme také, že v loňské verzi nadstavby Color OS 6 došlo k optimalizaci uživatelského rozhraní, přidání funkce Game Boost 2.0 a aktualizaci aplikace Fotoaparát. Byly přidány i nové funkce pro lepší zabezpečení. Něco podobného se očekává i u letošní iterace s větší orientací na herní prostředí.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.