Značka Realme je sice jakousi dceřinkou společnosti Oppo, ale záhy po svém vzniku se od matky oddělila a jede po vlastní ose. Svou činnost zahájila na indickém trhu, kde se jí nadmíru dobře daří. A protože úspěch chutná sladce, rozhodla se značka expandovat na další trhy, kromě jiných i do Evropy a samozřejmě Číny.

Přestože se jedná o samostatnou značku, používá Realme u svých přístrojů nadstavbu ColorOS, která je vlastní nadstavbou společnosti Oppo. Je sice pravdou, že se svého času proslýchalo, že pracují na přípravě nadstavby RealmeOS založené na Androidu, ale tyto zvěsti časem utichly. Nyní to spíš vypadá, že u ColorOS zůstanou. Na oficiálním YouTube kanálu značky, kde její zástupci čile komunikují s komunitou uživatelů, vyšla série zajímavých videí. V nich šéf indické pobočky, pan Madhav Seth, odpovídá na zvídavé dotazy fanoušků.

Konkrétně video s pořadovým číslem 11 se přímo dotýká operačního systému a nadstavby značky. Podle Madhava Setha se na vlastní nadstavbu prý nechystají, ale půjde spíš o přizpůsobení Oppo nadstavby ColorOS přímo na míru přístrojům Realme. Bude hodně připomínat čistý Android jen s malými úpravami a odchylkami. Telefony tedy nebudou nově aktualizovány na ColorOS 6.1, ale rovnou dostanou ColorOS 7. Ovšem jaké budou úpravy nebo funkce této nové nadstavby nebylo prozrazeno.

Ve videu také Setha potvrdil, že všechny telefony značky se čtyřmi snímači hlavního fotoaparátu dostanou podporu nahrávání širokoúhlého videa. Mezi takové telefony patří Realme 5, 5 Pro a XT. U modelu 5 Pro tato aktualizace již běží, na ostatní dva modely se dostane později. Dále naznačil, že se chystají v dohledné době uvést na indický trh vlastní fitness náramek. Ve videu padla také otázka, která je pro indické fanoušky stěžejní. Ptali se, kdy bude na indický trh uveden nedávno představený telefon Realme X2 Pro. Podle Sethy se jej dočkají brzo, konkrétně zhruba v polovině příštího měsíce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.