Přesto, že si v těchto dnech užíváme babího léta dlouhé zimní večery se neúprosně blíží. A v takových chvílích si mnozí z nás nalijí sklenku něčeho dobrého a k tomu si otevřou knihu. Ale i ti největší zastánci klasických tištěných knih možná uvažují o tom, že si pořídí čtečku e-knih. Je praktická, snadno přenosná a nezabírá moc místa. Navíc e-ink displej je dobře čitelný za jakýchkoli světelných podmínek a je úsporný. Pokud se tedy po nějaké čtečce ohlížíte, mrkněte třeba na stránky Tomtop, kde je momentálně v bleskovém prodeji BK7019 čtečka elektronických knih.

Tato čtečka má 7 palcový barevný displej s rozlišením 800×480 pixelů, který neodráží světlo a je dobře čitelný i na přímém slunci. U obrazovky lze nastavit jas tak, aby vyhovoval danému prostředí. BK7019 čtečka elektronických knih má také interní úložiště s kapacitou 4 GB, které lze dále rozšířit. Díky tomu zde najdeme dostatečný prostor nejen pro e-knihy, ale také pro fotky, hudbu nebo videa. Zařízení má jednoduché ovládání, baterii s kapacitou 2100 mAh a také 3,5 mm audio jack pro připojení sluchátek.

Podporované formáty e-knih jsou ty nejpoužívanější, a to EPUB, PDF, TXT, FB2, PDB. V rámci hudebních formátů zde najdeme podporu MP3, WMA, AAC, WAV, OGG a u fotek jsou to formáty JPG, BMP, GIF, PNG. Výdrž čtečky je pak až 8 hodin četby e-knih, zhruba 10 hodin přehrávání hudby a nebo až 5 hodin videa. Nesmíme zapomenout ani na to, že je čtečka odolná proti stříkající vodě a nechybí ani podpora češtiny. Na stránkách e-shopu Tomtop je bleskovém prodeji aktuálně nabízena za 48,83 dolarů. Tato cena je limitována počtem prodaných kusů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.