Už před dvěma měsíci začaly na síť prosakovat zvěsti, že by se nová řada telefonů Huawei Mate 30 mohla objevit už po prázdninách. Dokonce se spekulovalo i tom, že jejich čínská verze poběží na operačním systému Hongmeng OS. Podle ruských stránek Hi-Tech Mail by skutečně chystané přístroje měly být představeny začátkem příštího měsíce. Údajně tuto informaci poskytl zástupce Huawei, pan Wang Chenglu. Ten poukázal na to, že uvedení telefonů by mělo proběhnout 19. září/septembra.

Určitě zajímavou informací je i to, že telefony série Huawei Mate 30 by měly být vybaveny dosud neuvedeným procesorem Kirin 990. Původně totiž většina tipařů předpokládala, že je bude pohánět čipset Kirin 985. Je tedy pravděpodobné, že zároveň s telefony bude představen i tento nový procesor. Jeho hlavním rysem by měla být vysoká energetická účinnost. Předpokládá se také, že tento čipset bude mít vestavěný 5G modem.

Na síti jsou také k vidění i skla čelních panelů chystaných přístrojů. Podle nich by nad displejem měl být poměrně velký výřez, kde by měly být, kromě fotoaparátu, uloženy i všechny další senzory. Co se týče některých specifikací, mohli bychom očekávat u verze Pro 6,7 palcový displej s obnovovací frekvencí 90 Hz. Na zadním panelu by měl být uložen fotoaparát s kruhovým modulem se čtyřmi snímači. Dva z nich by údajně měly mít rozlišení 40 MPix. Dále se čeká podpora rychlého nabíjení s výkonem 55 W. Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh. Operačním systémem by měl být Android Q, zřejmě už s nadstavbou EMUI 10. Verze Lite by mohla běžet na novinkovém HarmonyOS.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.