S postupnou komercionalizací 5G sítí začíná také přibývat zařízení, která právě podporu 5G nabízejí. Snad každý etablovaný výrobce má ve svém portfoliu minimálně jeden kus, který tuto podporu nabízí. Ne jinak je na tom i společnost Xiaomi. Ta už začátkem roku představila telefon Xiaomi Mi Mix 3 5G. Stalo se tak na veletrhu MWC v Barceloně. Ovšem vypadá to, že nezůstane jen u jednoho modelu. Na stránkách Tenaa se totiž objevil telefon Xiaomi Mi 9S. Ten by také měl 5G podporovat a podle všeho bychom se jej mohli dočkat už v září/septembri.

Podle čínského MyDrivers a výpisu certifikačního úřadu Tenaa má chystaný telefon kódové označení M1908F1XE. Ve výpisu se lze dočíst, že Xiaomi Mi 9S s podporou 5G bude mít 6,39 palcový displej s kapkovitým výřezem, podobně jako původní Mi 9. Rozměry telefonu by měly být 157,21×74,64×8,95 milimetrů. Nu a pokud se podíváme na fotky z Tenaa, uvidíme, že zadní fotoaparát bude trojitý. Uložen bude ve vertikálním modulu v levém horním rohu. Pod ním najdeme LED blesk.

Telefon už také prošel certifikací 3C. Z té plyne, že zde najdeme baterii s kapacitou 4000 mAh. A rozhodně by neměla chybět podpora rychlého nabíjení s výkonem 45 W. V rámci designu je chystaný telefon velmi podobný původnímu Xiaomi Mi 9. Tloušťka telefonu je však mírně větší, a to zřejmě díky baterii s vyšší kapacitou. Podle tipařů lze očekávat také podobné parametry jako u verze Mi 9 bez 5G. Ovšem není vyloučeno přidání nějakých nových funkcí a dalších vylepšení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.