Chytré hodinky pod hlavičkou značku Huami zaštítěné mocným ekosystémem Xiaomi jsou i u nás velmi populární, protože se jedná o skvěle vybavené a zároveň cenově dostupné kousky. A nejnovější model řady Amazfit to jen podtrhuje, protože nový Amazfit Youth Edition je ještě levnější než čekáte. V podstatě by se asi mohl jmenovat Amazfit Verge Lite, protože sdílí opravdu celou řadu parametrů s modelem Verge, ale na rozdíl od něj nabídne ještě delší výdrž baterie.

Amazfit Youth edition totiž dorazil do čínských předprodejů s cenovkou jen 499 juanů (tedy v přepočtu asi 72 dolarů), což vskutku není mnoho. Za tuto cenu nabídne kulatý 1,3-palcový AMOLED displej s průměrem 43 mm a rozlišením 360 x 360 pixelů, který by navíc měl mít krycí sklíčko Gorilla Glass 3 a speciální povrchovou úpravu proti ulpívání šmouh. Silikonový pásek jde jednoduše vyměnit jako u modelů Amazfit Pace nebo Stratos a není tak složité si hodinky upravit k obrazu svému.

 

Jedná se navíc o velmi lehké hodinky s váhou jen 46 g, takže se ideálně hodí na sportovní aktivity, což je stejně asi jejich primární účel. K tomu jsou vybaveny hned 11 speciálními sportovními režimy, senzorem srdečního tepu, GPS + Glonass navigací a nadprůměrnou výdrží baterie, která slibuje až 20 dní na jedno nabití, tedy pokud nebudete mít stále zapnutou GPS (tím se srazí výdrž na 40 hodin). Podporovány jsou i mobilní platby skrze Alipay i bez připojeného telefonu, ale to se nás v Evropě moc netýká.

V předprodejích jsou nové chytré hodinky Amazfit Youth Edition v Číně už od včerejška a dá se očekávat, že by brzy měly dorazit i na globální světové trhy. Výborně vybavené sportovní hodinky s cenou kolem 72 dolarů by totiž byly velmi lákavou nabídkou pro spoustu zákazníků.