Na včerejší představovačce značky Meizu jsme se nedočkali jen nového (a nutno dodat výborného) modelu pro střední třídu Meizu 16XS, ale došlo i na nová sluchátka. Ostatně Meizu kdysi dávno v technologickém pravěku začínali jako společnost zaměřená právě na audio a vždy sluchátka prostě uměli. Nový model Meizu EP2C pak potěší všechny majitele moderních telefonů, protože se jedná o sluchátka s USB Type-C připojením a jako bonus i velmi příjemnou cenou.

Designově Meizu EP2C navazují na minulý model EP21 s poněkud neobvyklým tvarem sluchátek samotných, ale tvůrci se dušují, že padnou do ucha jako ulité a vašemu pohodlí nebude nic stát v cestě. Sluchátka mají dvojitou syntentickou membránu, dynamická cívka pak používá neodymiové NdFeB magnety s nízkým odporem 32 ohms a citlivostí 105db. Samozřejmostí je i vestavěný čip na dekódování digitálního signálu. Kvalita zvuku bude určitě na velmi vysoké úrovni, protože to je pro Meizu otázka stavovské cti.

Do prodeje by pak sluchátka Meizu EP2C měly dorazit už 10. června a cena opravdu díru do peněženky neudělá, protože by podle všeho měly stát jen 129 juanů, tedy v přepočtu kolem 18 dolarů. Pro audio produkty značky Meizu mám už z minulosti slabost, takže budu velmi zvědav, jak se povede poslední generace.