V roce 2016, kdy se na scéně objevila společnost Vernee, byl jedním z jejich prvních telefonů Vernee Apollo Lite. Uživatele zaujal především svým dobrým poměrem cena/výkon a poměrně povedeným designem. V oblibě zůstává dodnes a i dnes se docela dobře prodává. Nyní je navíc na oficiálním Vernee e-shopu i vánočně zabalen.

Uživatele zaujal především deseti jádrovým procesorem Helio X20, který patřil ve své době mezi stěžejní produkty společnosti Mediatek. Tento CPU s 20nm technologií a architekturou tří clusterů jednak umožňuje plynulý multitasking, ale také solidní výkon a v neposlední řadě i úsporu energie a delší výdrž baterie.

K dalším parametrům, které rozhodně neudělají ostudu ani dnes, patří 5,5 palcový FullHD Sharp IGZO displej s ochranou proti „modrému světlu“, 4 GB LPDDR 3 RAM, 32 GB eMMC 5.1 interní paměti. Hlavní fotoaparát je 16 MPix a přední kamera je pak 5 MPix. Baterie má kapacitu 3180 mAh a podporu rychlého nabíjení.

Ve vánočním balíčku je kromě telefonu Vernee Apollo Lite přibalena i ochranná fólie. Vánoční balení je v prodeji za 169 euro a na této stránce si můžete vybrat mezi šedou a stříbrnou barevnou variantou.