Společnost Lenovo před pár dny překvapila telefonem Lenovo Z5 Pro GT, který je jako první osazen procesorem Snapdragon 855. S touto verzí telefonu se však počítá jen na čínském trhu, kde by se měl začít prodávat zhruba v polovině ledna/januára.

Kromě již zmíněného čipsetu by měl mít telefon ohromných 12 GB RAM a gigantických 512 GB interní paměti. Výrobce také vyslal Lenovo Z5 Pro GT na testy do Antutu, kde se okamžitě ujal vedení s 368480 body. Porazil tak přístroje se procesory Snapdragon 845 a Kirin 980. A dokonce převálcoval i stroje z cupertinských dílen s procesorem Apple A12 Bionic.

Výsledek je to jistě úctyhodný, je tu však jedna drobnost, se kterou je nutno počítat. Podle odborníků z Antutu nelze srovnávat telefony, ať už mají jakýkoli procesor, ale běží na rozdílných operačních systémech. V tomto konkrétním případě tedy jde o Android, na kterém běží telefon Lenova a iPhony, které používají iOS.

Takže ano, Snapdragon 855 sice rozdrtil svou konkurenci, ale v podstatě to nice neznamená. Navíc by to nebylo poprvé, kdy výrobci nastavili své testované přístroje tak, aby při testování jely doslova na plný výkon, aby jejich skóre bylo co nejvyšší. Což samozřejmě neznamená, že zrovna tohle je i případ Lenovo Z5 Pro GT.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.