Začátkem měsíce uvedla Xiaomi skutečně bezdrátová sluchátka AirDots v edici pro mladé. Z jejich názvu je patrno, kde společnost čerpala inspiraci. Nu a z výpisu amerického certifikátora FCC zas plyne, že Xiaomi chystá další bezdrátová sluchátka.

Xiaomi AirDots jsou podobná vyhlášeným Apple AirPods jen názvem, jejich konstrukce je odlišná. Ovšem nová bezdrátová Xiaomi sluchátka naopak svým designem Apple sluchátka nezapřou. Jistě, malé odchylky tu přece jen jsou.

Podle dokumentu FCC se sluchátka budou jmenovat Mi True Wireless. Jsou bílá a stejně jako AirPods jsou opatřena „nožkou“. Reproduktory jsou kulaté se silikonovými špunty. Podle FCC existují tři různé velikosti těchto špuntů.

Sluchátka Xiaomi Mi True Wireless se připojují pomocí Bluetooth 4.2, podporují dotykové ovládání a díky integrovanému mikrofonu mohou být použita i pro přijímání hovorů. Na jedno nabití by měla vydržet až 3 hodiny provozu, při uložení do nabíjecího doku vydrží až 10 hodin v pohotovostním režimu. Dok je opatřen portem USB-C a multifunkčním tlačítkem.

Podle zatím nepotvrzených informací by se nová Xiaomi bezdrátová sluchátka mohla objevit už 8. prosince/novembra na akci, kterou Xiaomi chystá v USA.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.