Bezdrátová sluchátka dnes sice nejsou nějakou extra raritou, ale za opravdového revolucionáře v tomto segmentu lze považovat společnost Apple. Jako první přišla se sluchátky, která skutečně nemají dráty a jsou nejen velmi populární, ale, a to si přiznejme, i drahá. Tomu se čelem staví společnost Xiaomi a vydává svá bezdrátová sluchátka Xiaomi AirDots v edici pro mladé.

Nutno dodat, že podobnost názvu Xiaomi sluchátek a slavných AirPods neznamená, že cenově jsou si sluchátka také podobná. Xiaomi AirDots Youth Edition budou totiž prodávána jen za 199 jüanů, což je v přepočtu zhruba 29 dolarů. Takže za 1/5 ceny AirPods můžete mít skoro totéž od Xiaomi.

Sluchátka AirDots by měla mít kvalitní konstrukci, solidní zvuk a dobrou výdrž baterie. Navíc zde najdeme upgradovanou podporu Bluetooth, kdy místo běžně používané verze Bluetooth 4.2 je tu verze 5.0. Ta by měla umožnit stabilnější připojení bez výpadků a rušení signálu.

Xiaomi AirDots jsou velmi lehká a váží pouze 4,2 gramu. Dobře padnou do uší a dobře izolují okolní hluk díky mírně skosenému designu špuntů. Sluchátka vydrží na jedno nabití až 4 hodiny nepřetržitého přehrávání hudby, nebo až 12 hodin v pohotovostním režimu.

Po vyjmutí z nabíjecího boxu se sluchátka automaticky aktivují a spárují se s přehrávacím zařízení. Naopak po vložení zpět do boxu se automaticky vypnou a odpojí. Sluchátka jsou dotyková, takže jejich ovládání je snadné. Poklepem lze ovládat přehrávání hudby, přijetí a nebo odmítnutí hovoru. Xiaomi AirDots také podporují halového asistenta Xiao AI. Prodeje startují 11. listopadu/novembra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.