Popularita malých dronů se slušnými kamerami v poslední době stoupá a není se moc čemu divit, protože takový kousek si jednoduše vezmete kamkoliv a nepotřebujete žádné speciální batohy a podobně. Jedním z nejoblíbenějších mrňousů je určitě DJI Tello a právě na něj jako hlavní konkurenci cílí dnešní dron z Číny. ThiEYE Dr.X totiž nabídne v několika ohledech lepší parametry a výrazně nižší cenu.

Mini dron ThiEYE Dr.X je stejně jako Tello velmi kompaktním a lehkým létavcem s váhou pouhých 85 g. A vybavení je opravdu velmi slušné, protože dron disponuje 8 Mpix Sony kamerkou schopnou FullHD záznamu ve 30fps a 720p živému FPV přenosu, vše je pak dobře stabilizováno díky 6-osému gyroskopu, technologii Optical Flow a barometrickému senzoru pro funkci udržení hladiny letu. Dron odstartuje bez problémů přímo z ruky a je omezen zhruba na 20 metrů výšky a 50 metrů vzdálenosti, ve vzduchu se pak udrží na jedno nabití zhruba 8 minut. V ceně jsou jako příjemný bonus i ochranné oblouky vrtulí.

A v nabídce e-shopu Gearbest by měl být od zítřka (tedy pondělí 10. září) k mání v rudé variantě za velmi slušných 59.99 dolarů. Takže pokud plánujete začít s létáním, tak je pro vás ThiEYE Dr.X jako stvořený.