Společnost Huawei se neorientuje pouze na telefony, ale ve svém portfoliu má i několik tabletů. Jeden z posledních, MediaPad M5, představili letos na MWC v Barceloně. A v produkci tabletů pokračují nadále i přesto, že v poslední době není o tablety až tak velký zájem. Aktuálně pracují na nízkonákladovém přístroji MediaPad C5.

Tento tablet se zatím skrývá pod kódovým označením MON-xxx a měl by se objevit v několika verzích, ty zatím mají také jen kódová značení MON-W16 a MON-AL19. Lišit by se měly pouze v připojení, kdy první model bude mít pouze Wi-Fi a druhý Wi-Fi i LTE.

Displej bude mít úhlopříčku 8 palců s rozlišením 1920×1200 pixelů. Jako procesor by měl být použit Snapdragon 435, což je osmijádro s taktem 1,4 GHz. MediaPad C5 by měl běžet na postarším Android 7.0 Nougat. Je tu však předpoklad, že po vydání by mohl být aktualizován na Android Oreo.

Informace o dalších parametrech zatím nejsou k dispozici, spekuluje se však, že MediaPad C5 by měl nahradit loňský model MediaPad M5 Lite a tak mohl by mít podobné parametry. A kdy by se nový tablet mohl objevit na trhu? Předpokládá se, že jeho prezentace bude součástí veletrhu IFA na počátku září/septembra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.