První vlajková loď společnosti LG byla oficiálně představena a jak už víme z dřívějška, nese název LG G7 ThinQ. Telefon by měl obstát svou výbavou jistě silné konkurenci letošních novinkových přístrojů společností Samsung a Huawei a chce také odvážně soupeřit s iPhone X.

Ostatně u posledního telefonu Apple čerpala LG inspiraci horního výřezu, který však lze skrýt. Displej jako takový má úhlopříčku 6,1 palce s Full-screen designem. Rozlišení obrazovky je 3120×1440 pixelů a poměr stran je 19,5:9. Displej podporuje režim super jasného zobrazení s jasem až 1000 nitů a se 100% barevným gamutem.

U telefonu byl použit procesor Snapdragon 845 se 4/6 GB RAM a 64/128 GB interní paměti, kterou je možno dále rozšířit. Baterie má kapacitu 3000 mAh a podporuje jak rychlé nabíjení Quick Charge 3.0, tak i bezdrátové nabíjení. Jistou odolnost by měla zaručit certifikace IP68 a vojenský standard MIL-STD 810G. Operačním systémem je Android Oreo.

LG G7 ThinQ nezaostává ani v rámci foto výbavy. Na zadním skleněném panelu je vertikálně uložen hlavní duální fotoaparát, který tvoří primární 16 MPix snímač se clonou f/1.6 a sekundární, také 16 MPix, širokoúhlý snímač se záběrem 107°a clonou f/1.9. Nechybí PDAF, OIS, laserový autofokus a AI funkce.

Také na audio vybavení telefonu si společnost LG dala záležet a tvrdí, že jde o velmi kvalitní a hlasitý audio výstup s hlubšími basy. Stereo reproduktory Boombox s převodníkem Hi-FI Quad DAC a DTS-X by měly zajistit virtuální 3D zvuk.

Telefon LG G7 ThinQ by se měl na trhu objevit ve čtyřech barevných variantách, konkrétně New Platinum Grey, New Aurora Black, New Moroccan Blue a Raspberry Rose. V nejbližších dnech by se měl začít prodávat v domovské Jižní Korei, následně se podívá na trhy v USA, Evropě, Latinské Americe a Asii. Podrobnosti o cenách nejsou dosud známy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.